• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Втрати до 80%: У Міноборони розповіли про формування з мобілізованих окупантів "загонів смертників"

Ворог активно застосовує "загони смертників" з погано навчених мобілізованих. В деяких штурмових загонах ПВК "Вагнер", які атакують українські позиції на сході, втрати становлять до 80% особового складу

Ганна Маляр
Ганна Маляр
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні заступник міністра оборони Ганни Маляр, передає "ДС".

"В деяких штурмових загонах ПВК "Вагнер" та підрозділах 2 АК втрати становлять до 80% особового складу. Евакуація загиблих і поранених ворогом обмежена або не здійснюється взагалі. Внаслідок чого серед особового складу російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території України відмічається суттєве зниження рівня довіри до рішень командування щодо ведення бойових дій", — написала Маляр.

За словами заступниці міністра оборони, все більше російських військовослужбовців усвідомлює, що їх командири неадекватно оцінюють обстановку на полі бою. Про це свідчить інтенсивне застосування так званих "загонів смертників" – підрозділів, укомплектованих недостатньо підготовленими мобілізованими, які щодобово зазнають великих бойових і санітарних втрат.

Зокрема, за даними Міноборони, лише один навчальний центр на території Ростовської області РФ щотижня відправляє близько 500 поспіхом навчених мобілізованих, більшість з яких проходять прискорений курс підготовки від 14 до 21 доби.

"Потрапляючи до підрозділів, такі військовослужбовці, не бажаючи виконувати роль "загонів смертників", вдаються до навмисного пошкодження бойової техніки, переважно двигунів, яка, не здійснивши жодного пострілу, з повним боєкомплектом відправляється на ремонтні бази", — розповіла Маляр. 

Нагадаємо, міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що зараз на війні проти України залучено 97% усієї російської армії, проте окупантам це "дорого обходиться".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua