• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

WP: Зеленський був розчарований, що Блінкен переймався корупцією в Україні під час останньої зустрічі

Президент Володимир Зеленський під час напруженої зустрічі із держсекретарем США Ентоні Блінкеном подякував Вашингтону за військову допомогу, але виглядав розчарованим зосередженістю головного американського дипломата на корупції

Володимир Зеленський та Ентоні Блінкен
Володимир Зеленський та Ентоні Блінкен / фото Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило американське видання The Washington Post з посиланням на неназваних співрозмовників, ознайомлених зі змістом розмови, передає "ДС".

У матеріалі йдеться, що українські офіційні особи наполягають, що вони борються з корупцією так само жорстоко, як їхні війська з росіянами. Але західні уряди, включаючи США, стверджують, що цього все ще недостатньо.

WP зазначило, що це джерело напруги між Києвом і деякими союзниками, що створює постійну небезпеку для додаткової економічної та військової допомоги.

Зокрема, видання згадує справи колишнього заступника очільника Офісу президента Андрія Смирнова, бізнесмена Ігоря Коломойського та колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва, яких підозрюють в корупційних злочинах.

WP посилається на українських посадовців, які кажуть, що ці справи є свідченням узгоджених і успішних зусиль у боротьбі з корупцією. Однак усі фігуранти наполягають на своїй невинуватості, і їхні справи досі не дійшли до суду.

"Те, що кількість справ зросла вдвічі, не означає, що корупції стало вдвічі більше. Навпаки: це означає, що ми вдвічі ефективніші, ніж раніше", – заявив виданню керівник спеціального антикорупційного відділу Офісу генпрокурора Олександр Клименко.

Західні столиці, однак, не настільки впевнені. Від боротьби України з корупцією залежать мільярди – не лише власні гроші країни, а й західна військова та економічна допомога, пишуть журналісти.

"Хоча прямих звинувачень у нецільовому використанні чи привласненні американських грошей або зброї не надходило, члени Конгресу від Республіканської партії називали корупцію однією з причин перешкоджання наданню пакета допомоги на суму $61 млрд", – йдеться у матеріалі.

Офіційні особи США, включаючи Блінкена, кажуть, що цього все ще недостатньо. У травні під час візиту до Києва він заявив, що Україна "зробила важливі кроки, але багато чого ще належить зробити".

Він наголосив, що Києву потрібне "сильне та передбачуване регуляторне середовище; відкрита та чесна конкуренція; прозорість; верховенство права; ефективні антикорупційні заходи".

"Перемога на полі бою не дозволить Україні стати частиною Росії. Перемога у війні з корупцією не дасть Україні стати схожою на Росію", – сказав держсекретар.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua