• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Якщо це залежить від Росії, війни не буде, — Лавров

Глава МЗС Росії Сергій Лавров запевняє, що країна "не хоче війни, але й не дозволить порушувати іншим її права"

Сергій Лавров
Сергій Лавров / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на брифінгу, передає "ДС" із посиланням на канал РБК.

"Якщо це залежить від Російської Федерації, війни не буде. Ми воєн не хочемо. Але й наступати брутально на наші інтереси, ігнорувати їх ми теж не дозволимо", — сказав міністр.

Лавров додав, що не вважає переговори зі США та НАТО щодо гарантій безпеки завершеними. Він зазначив, що Москва передала проєкти домовленостей у середині грудня, а письмові відповіді на них отримала два дні тому. За словами міністра, деякі з відповідей "наводять тінь на тин", але в них є і "раціональні зерна".

Серед тем, важливих для Росії "на якихось етапах", — ракети середньої та меншої дальності, мораторій на розміщення яких у Європі пропонувала російська сторона.

"Тоді це було проігноровано, а зараз це включено до їхніх пропозицій", — заявив Лавров.

Також йдеться про відведення навчань подалі від кордону з обох боків, про погодження граничної дистанції для зближення бойових літаків і кораблів, низку інших заходів "деескалації та деконфліктингу". За словами Лаврова, країни Заходу відкидали ці російські пропозиції протягом останніх років, а тепер пропонують обговорювати їх.

"Той конструктив, який міститься у цих пропозиціях, по суті, запозичений із російських ініціатив останнього часу", — додав він.

За словами міністра, якщо домовитися щодо гарантій безпеки з країнами Заходу не вийде, Росія вживатиме заходів у відповідь. Він нагадав слова президента Володимира Путіна про те, що заходи у відповідь можуть бути "різними".

Нагадаємо, США скликають у понеділок відкрите засідання Ради Безпеки ООН для обговорення загрозливої поведінки Росії щодо України та нарощування російських військ на кордонах України та Білорусі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua