• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

З Лаври виганяють монахів УПЦ МП

Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно із яким монахи користувалися державною власністю

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті Лаври, передає "ДС".

У листі вказано, що Міжвідомча робочу групу під час своєї роботи встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна.

"Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 № 06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, Заповідник (Києва-Печерська Лавра, — "ДС") попереджає про розірвання Договору від 29.03.2023 року", — сказано у заяві. 

До 29 березня священники Московського патріархату повинні звільнити культові будівлі монастиря та передати майно у державу. 

"З метою проведення процедури приймання-передачі державного майна, Монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель та споруд (майна), що є державною власністю та які перебувають на балансі Заповідника, за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 11, м. Київ, вул. Лаврська, 15 до 29.03.2023 року", — йдеться у документі. 

Нагадаємо, 19 січня Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради проект закону, яким передбачена заборона діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua