• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Навіщо Росія поширює фейки про голод в Одесі: пояснення ОВА

Російські фейки про начебто голод в Одесі та кілометрові хлібні черги не мають під собою жодного підґрунтя

Фейки про голод в Одесі
Росія поширює фейки про голод в Одесі
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу речник Одеської обладміністрації Сергій Братчук, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Російські фейки про голод в Одесі не мають під собою жодного підґрунтя, і вони пов’язані з успішним запуском так званого "зернового гуманітарного коридору" для експорту українського зерна. Перше судно з нашим зерном перевірено Туреччиною, ООН та Росією і вже пройшло Босфор. Воно рухається в напрямку Ліванського порту Триполі", — зазначив Братчук.

За його словами, наразі ще одне турецьке судно під прапором Ліберії рухається в напрямку Одеси, де теж буде завантажене зерном. Це буде перше судно після 24 лютого, яке прибуде до одного з портів великої Одеси — Чорноморська.

На переконання речника ОВА, ще одна мета фейків про голод в Одесі — посіяти панічні настрої. Але попри те, що урожай буде меншим, ніж торік, його достатньо, щоб повністю забезпечити хлібом регіон та відправити частину на експорт.

"Сьогодні в Одесі є все, вона забезпечена повністю продовольством, працює Привоз, що є маркером того, як сьогодні живе Одеса і реагує на те, що відбувається", — зазначив Сергій Братчук.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наступні судна з українським зерном завантажені та готові відпливати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua