• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Загострення навколо України: у Контактній групі назвали можливу мету Путіна

Президент Росії Володимир Путін спровокував загострення біля кордонів України для того, щоб змусити офіційний Київ вести переговори з ватажками терористичних "ДНР" та "ЛНР"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член української делегації у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Дом", передає "ДС".

"Чи хоче народ Росії після Другої світової війни повномасштабного наступу на Україну? Я думаю, що ні. І думаю, що Путін чудово це розуміє. Тому одна справа, коли там ненавидять Україну і хочуть, щоб було здійснено якусь військову операцію за прикладом Афганістану. Таке можливо, бо є такі настрої. А ось повномасштабного наступу по всій довжині кордону, мені здається, Росія не хоче", — сказав Гармаш.

За його словами, повномасштабний наступ — це серйозні втрати, які доведеться пояснювати росіянам. І на цьому етапі завдання Москви — тримати Україну та Захід у напрузі. А головна мета Кремля — досягти прямого діалогу Києва з "Л/ДНР".

"Росії не потрібно вимагати від НАТО, щоб воно не прийшло до України. Росії достатньо домогтися від Києва прямого діалогу з Донецьком та Луганськом, запровадити "ДНР" та "ЛНР" з особливим статусом у наш політичний простір і через них керувати Україною. І тоді тут не буде ні НАТО, ні якихось НАТОвських навчань, нічого", — вважає представник ОРДЛО від України в ТКГ.

Не на користь сценарію повномасштабної війни каже і характер самого президента Росії.

"20 років перебування при владі Путіна показали, що ця людина загалом боягуз. Він ніколи не пішов на прямий конфлікт. Навіть війна в Грузії у 2008 році була за президента Медведєва, тобто Путін не поніс би відповідальності. Колишній президент Франції Олланд у своїх мемуарах описує Мінський процес, і він чітко вказав, що Путін не нападає, він відгризає потроху, нацьковуючи своїх прихильників та противників, підвищуючи ставки, щоб отримати на переговорах плюси", — охарактеризував Гармаш.

І в нинішній ситуації, на його думку, Путін також "діятиме чужими руками".

"Тобто на нас чекає конфронтація на Донбасі, конфронтація нібито "республік" з Києвом, за яку на Путіна не будуть накладені заплановані санкції. Він помститься цим Заходу. І, на його думку, це має стати тригером внутрішніх дестабілізаційних процесів, заворушень і, можливо, навіть повалення влади. Ось до цього треба готуватися", — зазначив Гармаш.

Як повідомляла "ДС", 19 січня депутати Держдуми Росії від КПРФ внесли законопроєкт про звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо необхідності визнання "ДНР" та "ЛНР".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua