• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Захист суверенітету – обов’язок громадян: Зеленський відповів на петицію щодо виїзду з України чоловіків

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про скасування заборони на виїзд за кордон чоловікам призовного віку. Він нагадав, що захист суверенітету України є обов’язком громадян і що права та свободи людини можуть бути обмежені під час воєнного стану

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді президента на петицію, передає "ДС".

"Як президент України – гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина… зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу.

За статтею 65 Основного закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України", — написав президент.

Президент також зазначив, що, згідно з Конституцією, право громадян вільно залишати територію України може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За словами Зеленського, обмеження, передбачені указом від 24 лютого про введення воєнного стану в Україні, передбачається скасувати після завершення дії воєнного стану.

Президент також нагадав, що правила перетину держкордону України встановлюються Кабміном, зокрема й на період дії воєнного стану.

Щодо порушеного у петиції питання про запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців Зеленський зазначив, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні відповідно до закону здійснює уряд. 

Президент повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції пропозиції.

Нагадаємо, у травні електронна петиція з вимогою скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців набрала необхідні для розгляду президентом 25 тисяч підписів.

Водночас нещодавно президент Володимир Зеленський підтримав петицію про заборону феєрверків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua