• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Залужний спрогнозував новий етап війни з РФ після деокупації Криму

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний спрогнозував новий етап війни з Росією після звільнення Криму і розповів, що буде потрібно ЗСУ для подальшого стримування агресора

Валерій Залужний
Валерій Залужний
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у його спільній колонці з першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Михайлом Забродським під назвою "Перспективи забезпечення воєнної кампанії 2023 року: український погляд" на "Укрінформ", передає "ДС".

Так, автори прогнозують, що навіть після деокупації Криму протистояння з Росією не припиниться. З воєнної точки зору РФ втратить базу для свого Чорноморського флоту, аеродромну мережу, значну кількість запасів матеріальних засобів і, найімовірніше, значну кількість особового складу і техніки. Але військову присутність в регіоні агресор зможе зберегти, а втрата значної кількості запасів матеріальних засобів для армії РФ матиме лише тимчасовий ефект.

"Обговорюючи вже подальші перспективи, після 2023 року, можна вести мову лише про новий етап протистояння. Звісно, з іншими вихідними даними та перспективами, але знову ж таки — триваючий конфлікт, втрати життів, витрати ресурсів і до кінця невизначений кінцевий результат", — йдеться у колонці.

Зазначається, що продовжувати конфлікт Росію підштовхуватиме диспропорція сил та відчуття безкарності. Залужний та Забродський нагадують, що найбільш показовою є різниця в граничній досяжності засобів ураження. Якщо для РФ вона становить до 2000 км з урахуванням дальності польоту крилатих ракет повітряного базування, то для ЗСУ вона наразі обмежена дальністю польоту ракет у 100 км.

У колонці автори відзначають, що ЗСУ повинні отримати спроможність діяти подібним чином і на подібну дальність. Йдеться про постачання партнерами України для ЗСУ систем озброєння або певних боєприпасів із відповідною дальністю дії. Це, наприклад, ракети ATACMS для РСЗВ HIMARS.

Також, на думку Залужного, має бути застосовано комплексний підхід до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації і Військово-морських сил ЗС України та інших складових їх могутності.

"Тільки в цьому випадку можна обговорювати вплив на реальний центр тяжіння РФ у цій війні. Він полягає в її "віддаленому" — в розумінні більшості росіян — характері… Завдання ЗСУ на 2023 рік — зробити для росіян та в інших окупованих територіях ці відчуття гострішими, природнішими і цілком відчутними, попри значну відстань до цілей", — відзначає Залужний.

Нагадаємо, українська розвідка просить мешканців окупованого Росією Криму повідомляти про місця перебування і маршрути військових РФ, надавати дані місцевих колаборантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua