• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Замгенпрокурора Вербицький заявив, що проти нього розгорнули кампанію з дискредитації ті, хто хоче уникнути відповідальності

Заступник Генерального прокурора України Дмитро Вербицький заявив, що проти нього розгорнута інформаційна кампанія з боку фігурантів кримінальних проваджень, які намагаються уникнути відповідальності, дискредитувавши його

Реклама на dsnews.ua

Вербицький заявив це в інтерв’ю Українським новинам, коментуючи низку сюжетів та публікацій ЗМІ, які висвітлювали його життя та життя Христини Ільницької, з якою він має відносини.

У цих матеріалах стверджувалося, що Вербицький через Ільницьку може легалізовувати незадекларовані доходи.

"Всі ці подробиці зʼявилися в медіа не просто так. А в рамках кампанії дискредитації мене, інших прокурорів і свідків у кримінальних провадженнях. Тому я готовий продовжити цю публічну розмову і захищати свою репутацію. Не лише заради себе, а й щоб показати, що тиснути на слідство неприпустимо", – заявив Вербицький.

За його словами, він "вперше запросив на каву" Ільницьку в жовтні 2023 року і згідно Закону про запобігання корупції не повинен згадувати її у декларації, бо вони не ведуть спільний побут і "не є сім’єю, в розумінні сімейного кодексу і в розумінні Закону про запобігання корупції".

"У своєму будинку вона живе з сином і зі своєю матір’ю. Вона не збагатіла раптово зі мною. В неї були і яхти, і квартири, і машини, і земельні ділянки. До знайомства зі мною вона їздила не Mercedes, змінила його на Porsche", – сказав Вербицький.

Він зазначив, що у Ільницької є гроші, "вона доросла людина, та має право ними розпоряджатись як вона хоче".

"Я сам максимально зацікавлений у всебічному, об’єктивному і незалежному розслідуванні всіх обставин цієї ситуації. Положення Закону України "Про прокуратуру" не передбачають відсторонення прокурора від виконання обов’язків на етапі службового розслідування, що є гарантією незалежності прокурора. Тому сьогодні я сам звернувся до Генерального прокурора з проханням перерозподілити усі мої обов’язки між іншими заступниками на час проведення службового розслідування", – заявив Вербицький.

Він заявив, що медійний тиск на нього пов’язаний з резонансними розслідуваннями щодо незаконної діяльності у сфері грального бізнесу. Зокрема, він сказав, що одна з цих справ стосується приватного банку, а деякі фігуранти перебувають у міжнародному розшуку. Державна податкова служба встановила порушень на 7 млрд грн у цьому банку.

"Я маю такі докази але не можу в усіх деталях це розповісти, бо це є таємницею досудового слідства і це може зашкодити розслідуванню кримінального провадження… Чесно, хотілось би відповісти, щоб суспільство бачило що відбувається навколо цієї ситуації і як особи які підозрюються у скоєнні злочинів намагаються, на мою думку, таким чином уникнути відповідальності", – сказав Вербицький.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.

    Реклама на dsnews.ua