• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Заступник голови ОП разом з "контрабандистом" зі списку РНБО 4 рази разом літали за кордон, — ЗМІ

Учасник списку санкцій РНБО Сеяр Куршутов і заступник голови ОП Андрій Смирнов з початку 2020 року мінімум 4 рази разом літали на літаку, перетинаючи український кордон в аеропорту Жуляни (Київ)

Сеяр Куршутов
Сеяр Куршутов
Реклама на dsnews.ua

Про це пише "Апостроф", цитуючи розслідування журналістів "Golos".

"З 2020 року вони разом (Смирнов і Куршутов, — ред.), щонайменше, чотири рази перетинали кордон в аеропорту Жуляни (Київ), вилітаючи компанією за кордон. До дати першого їх спільного турне (лютий 2020), Смирнов вже майже як півроку працював в статусі заступника голови Офісу президента Зеленського", — пише видання.

Нагадується, що Смирнов, до призначення в ОП, був особистим адвокатом Куршутова, а також адвокатом судді-втікача Миколи Чауса, якого у вигнанні фінансово утримував екснардеп від БПП Олександр Грановський.

Сеяр Куршутов потрапив під санкції РНБО в першій десятці "контрабандистів".

"За часів Порошенко, шляхом погроз і шантажу кримінальними справами СБУ, йому вдалося" підпорядкувати "собі митників і всі потоки контрабандного товару в країну. Згідно з інформацією Blind Trust, збиток держбюджету від роботи контрабандного Офісу (Грановського, — ред), який він курує, становить близько 28 000 000 000 гривень", — сказано в матеріалі.

Андрій Смирнов був призначений заступником голови ОП у вересні 2019 року. А санкції РНБО щодо топ-10 так званих "королів української контрабанди" були введені в Україні у квітні 2021 року. І тоді, як нагадує "Апостроф", ЗМІ повідомляли, що Смирнов міг попередити Куршутова про санкції завчасно.

"Таку інформацію незабаром побічно підтвердив сам "контрабандист", заявивши, що встиг зняти гроші зі своїх банківських рахунків до того моменту, як вони були заблоковані. Також в ЗМІ писали про ймовірну відставку Смирнова через це вчинок", — зазначають журналісти.

Нагадаємо "контрабандистські" санкції РНБО торкнулися:

1. Іван Бокало (зареєстрований — Львів)

2. Валерій Пересоляк (село Минай Закарпатської області, президент футбольного клубу "Минай")

3. Юрій Кушнір (село Старий Вовчанец Чернівецької області)

4. Олександр Єрімічук (Чернівці)

5. Орест Фірманюк (Виноградів Закарпатської області)

6. Вадим Альперін (Одеса)

7. Олександр Чудаков (Одеса, один з підозрюваних у справі ексглави Нацполіціі Одеської області Дмитра Головіна про розкрадання речових доказів (сигарет)

8. Віктор Шерман (Одеса, бізнесмен, фірми якого займаються морськими перевезеннями вантажів)

9. Олександр Кравченко (Одеса)

10. Володимир Дідух ((Львівський кримінальний авторитет, відомий на прізвисько "Вова Морда")

    Реклама на dsnews.ua