• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Запас країни: ЗМІ підрахували, скільки снарядів витрачає Україна на день

Українська армія щодня витрачає більше снарядів, ніж річний запас невеликої європейської країни у мирний час

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив виконавчий директор норвезької збройової компанії Nammo Мортен Брандтзег, передає "ДС" з посиланням на Financial Times.

За його словами, українські артилеристи роблять понад 5 тисяч пострілів, що дорівнює боєзапасу армії невеликої європейської країни у мирний час.

Настільки інтенсивний темп ведення бойових дій створює складності країнам, які надають Україні військову допомогу, оскільки їм доводиться швидко поповнювати свої арсенали.

При цьому попит на деякі компоненти виробництва настільки високий, що час доставки збільшився з місяців до декількох років. Також збільшився попит і на окремі хімічні компоненти, вибухові речовини, метал, пластмасу, запобіжники та ін. Багато збройових компаній розширюють виробництво в очікуванні великих замовлень на поповнення арсеналів від національних урядів.

Відомо, що найбільший у Німеччині оборонний підрядник Rheinmetall будує в Угорщині новий завод із виробництва вибухових речовин, щоб вирішити проблему дефіциту. Компанія також відновила виведені з експлуатації боєприпаси та створила великі запаси необхідних матеріалів.

Виконавчий директор британської компанії Denroy Кевін Макнамі зазначив, що проблема полягає не так у можливостях країн, як у термінах виготовлення, адже "для деяких спеціалізованих матеріалів це може становити шість місяців".

Зазначається, що прискорене масштабне переозброєння викликало суперечки у Євросоюзі щодо необхідності об'єднання закупівель, незважаючи на окремі промислові бази. Країни також розглядають можливість подальшої співпраці. У Євросоюзі цим займається створене 2004 року Європейське оборонне агентство.

Як повідомляла "ДС", 20 січня США оголосили про надання Україні пакету військової допомоги на суму $2,5 млрд, до якого увійшли БМП Bradley та бронетранспортери Stryker.

Україна вже навесні отримає від Франції та Італії комплекси протиповітряної оборони SAMP-T. Військові вже вирушили на навчання.

Українські військовослужбовці навчаються на зенітних ракетних комплексах Patriot із випередженням графіка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua