• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Зарозумілість і манія величі": посол закликав Німеччину змінити ставлення до України

Посол України у ФРН Андрій Мельник схвалює відставку командувача ВМС Німеччини за неприйнятні висловлювання щодо Криму, однак наголошує, що Берлін має змінити своє ставлення до України

Реклама на dsnews.ua

Про це Мельник написав у Twitter, передає "ДС".

"Німецька зарозумілість і манія величі. Хоча Україна вітає своєчасну відставку глави ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шьонбаха, цього кроку недостатньо для відновлення повної довіри до німецької політики. Уряд Німеччини має змінити свій курс щодо Києва", — заявив він.

Як повідомляє Укрінформ, у коментарі німецькій газеті Welt посол заявив, що скандал навколо неприйнятних висловлювань віцеадмірала Шьонбаха залишив "купу осколків" та "поставив під сумнів міжнародну довіру й надійність Німеччини — і не лише з української точки зору". У звязку з цим дипломат закликав уряд ФРН кардинально змінити свою позицію у російсько-українському конфлікті. 

Нагадаємо, напередодні командувач ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шьонбах заявив, що окупований РФ Крим ніколи не повернеться до складу України, а Росія – це "стара і важлива країна", яка "потрібна" Заходу.

В українському МЗС назвали висловлювання командувача ВМС Німеччини категорично неприйнятними. Міністерство закордонних справ України викликало посла Німеччини Анку Фельдгузен через заяву командувача ВМС віцеадмірала Кая-Ахіма Шьонбаха.

Шьонбах пізніше заявив, що його неузгоджені заяви щодо окупованого Криму та розширення НАТО на Схід є його власною думкою, а не офіційною позицією федерального уряду. Ввечері того ж дня командувач ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах подав у відставку.

Крім того, як писала "ДС", Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, до України.

Нова глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Нещодавно британські літаки з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини і слідувати більш довгим шляхом, бо ФРН не дозволила використовувати своє небо для поставки зброї Україні.

Відзначимо, німецькі експерти закликали уряд Німеччини "докорінно" змінити політику щодо Росії, яка дотепер була надто "м’якою" та недостатньою для припинення агресивної політики Кремля.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua