• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Завтра на місці Чернігова може опинитися будь-яке місто, де треба поставити "свого", — Гончаренко розкритикував постанову 9055

Ліквідація міської ради Чернігова не має під собою підстав і проводиться лише тому, що в ній із 42 депутатів всього 4 представника "Слуги народу". Тому рішення про передачу повноважень міськради військовій адміністрації не буде сприйнято демократичними країнами і може позбавити Україну підтримки іноземних партнерів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив з трибуни Верховної Ради народний депутат України Олексій Гончаренко, передає "ДС".

"У Верховну Раду України зайшов проєкт рішення про знищення місцевого самоврядування в Чернігові. Ми приймали закон, який дозволяє вводити пряму президентську адміністрацію в містах після деокупації. Ну логічно: в Херсоні немає мера, немає депутатів, система зруйнована – звичайно, це треба робити. Але при чому тут Чернігів? Місто ніколи не було взяте ні на одну секунду. Депутати міської ради всі присутні. Невже одна причина в тому, що в міській раді Чернігова всього 4 "слуги народу" із 42 депутатів? Це єдина причина, що треба розпустити міську раду Чернігова, яка обрана голосами чернігівців", — заявив Олексій Гончаренко. 

Він наголосив, що це рішення стане прецедентом, після якого можна буде знищити самоврядування в будь-якому іншому місті України. І така практика точно не наблизить Україну до Євросоюзу.

"Ось цей флажок у нас – Європейський Союз. Де в Європейському союзі можна взяти і розігнати міську раду? Просто тому, що так хочеться? А хто буде завтра? Дніпро? Львів? Київ? Яке місто, де захочеться поставити свого, не питаючи людей? Ми куди рухаємось, друзі? Ви розумієте, ви просто країну ставите в таку ситуацію, яка може знищити всю підтримку до нас. Хто завтра буде допомагати Україні? Місцеве самоврядування – це наріжний камінь європейськості! Парламентаризм – наріжний камінь! Свобода України – це запорука перемоги!" — наголосив Гончаренко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua