• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Зброя та Іван Грозний: СБУ навідалася з обшуками до колишнього нардепа-прихильника Росії

Служба безпеки провела серію обшуків у колишнього народного депутата, лідера забороненої проросійської партії "Наші" Євгена Мураєва

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні спецслужби, повідомляє "ДС".

Заходи проходили по місцях проживання та в офісах самого Мураєва та його рідних, а також у його найближчих соратників у Києві та Київській області. Обшуки проведено у рамках кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Внаслідок слідчо-оперативних дій вилучено готівку, у тому числі в російських рублях, зброю, комп'ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали. Усі вилучені матеріали передано на експертизи.

Наголошується, що раніше співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у цих діях ознак державної зради. А саме – у контексті заподіяння шкоди інформаційній безпеці України.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу НАШ неодноразово поширювалися наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал було накладено штрафні санкції.

Наразі Мураєв переховується від українського правосуддя за кордоном.

Як повідомляла "ДС", 14 червня Восьмий апеляційний суд Львова заборонив проросійську партію "Наші", лідером якої є Євген Мураєв.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua