• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський готовий на паралельні "Нормандії" переговори зі США щодо Донбасу

Президент Володимир Зеленський висловився за участь США у переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав журналістам на полях саміту Східного партнерства, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"Ми за те, щоб перемовини були в декількох форматах. Ми підтверджуємо готовність до Нормандського формату. Про це ми сьогодні говорили з Президентом Французької Республіки. Також була зустріч з канцлером Німеччини і знайомство з ним. Ми розмовляли і втрьох – три країни Нормандського формату. Говорили про конкретні деталі, кроки щодо зустрічі в Нормандському форматі. У цілому маємо спільну позицію, розглядаємо можливість цієї дуже важливої зустрічі", – заявив Зеленський.

За словами президента, ця зустріч потрібна насамперед у контексті ситуації з безпекою. Україна хоче врегулювати питання повного припинення вогню, звільнення утримуваних осіб та відкриття двох КПВВ на лінії розмежування.

"Саме це мають донести лідери Нормандського формату до Російської Федерації, і результатом цього має бути зустріч у Нормандському форматі. Якщо Росія дійсно зацікавлена у врегулюванні цього питання", — вважає глава держави.

Зеленський також висловився за активне залучення США до процесу мирного врегулювання, про що він сказав американському лідеру Джозефу Байдену під час переговорів.

"Я хотів би, щоб вони відігравали одну з головних, а не епізодичних ролей у мирному врегулюванні. І якщо складно долучитися до Нормандського формату, ми можемо йти паралельним треком. Ми готові до тристоронніх самітів. Але не може без України вирішуватися щось про Україну", – зазначив він.

Крім того, Зеленський ще раз наголосив, що наша держава готова до будь-якого формату переговорів із Росією.

"Ми про це говоримо відкрито і вже не перший раз. Потрібне таке ж бажання зупинити війну і з боку Російської Федерації", – сказав президент.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський провів тристоронню зустріч за участю канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua