• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зеленський скасував позачергові вибори мера свого рідного міста, бо його кандидат програє у першому ж турі, – експерт

Дніпропетровська облпрокуратура за командою з Офісу президента знову відкрила вже розслідувані та закриті за відсутність складу злочину кримінальні справи щодо подій десятирічної давності проти першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода та вимагає 9 мільйонів грн застави

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Справу поновлено 10 грудня 2021 року, а 15 грудня 2021-го Удоду вже вручено повідомлення про "підозру", повідомляє телеканал "Прямий".

"Нездатність виграти вибори мера у рідному місті штовхає Володимира Зеленського на неадекватні кроки. Зе дав команду не проводити у Кривому Розі позачергові вибори мера, які були заплановані на березень 2022 року. Він розуміє, що будь-який його кандидат програє в один тур. Криворізька команда у 2020 року вже виграла один раз у "Слуг народу" вибори мера. Зараз відкрито кажуть, що центральна влада готова на все, щоб вони не лише не йшли на вибори, а й не займалися альтернативним розслідуванням смерті міського голови Костянтина Павлова та двох його братів", – прокоментував ситуацію експерт Українського інституту політики Валентин Гайдай.

"Рейтинг представників "Слуг" впав по всій країні, зокрема у Кривому Розі. Тому питання про призначення парламентом виборів мера було знято перед самим голосуванням, хоча було на порядку денному. Про необхідність призначити вибори заявляють експерти, зокрема Громадська мережа "Опора", — зазначає Гайдай.

Як повідомляє "Прямий", експерт зазначив, що протягом усього 2021 року Кривий Ріг "трусили" силовики: "До 100 осіб перевіряючих сидять у виконкомі, йдуть обшуки, "маски-шоу", застосовуються інші інструменти тиску. При тому, що весь бюджет міста за три роки — всього 24 млрд грн, силовики роздмухали звіт про нібито "порушення" на фантастичні 27 млрд грн. Бажаючи вислужитися, перевіряльники ставлять у провину міській владі запровадження пільгового проїзду для містян, виплату зарплати лікарям і вчителям, безплатне харчування дітей, забезпечення криворожан пільговими ліками, непідвищення тарифів на тепло та воду тощо. Абсурдність звинувачень визнають навіть самі силовики у особистих бесідах".

У матеріалі "Прямого" йдеться: "Розуміючи, що на таких "матеріалах" неможливо зняти кандидатів від Криворізької команди з виборів, президент опустився до звичайного шантажу – силовикам прийшла команда заарештувати та посадити під будь-яким приводом першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода, фактично взявши його у політичні заручники".

"Всі ми пам'ятаємо і силові захоплення міськвиконкому, і повторні незаконні вибори мера Кривого Рогу у 2016 році, коли з тріском програв Семен Семенченко, та понад 500 перевірок, які закінчилися нічим. Одним із епізодів цього політичного конфлікту було затримання заступника начальника управління містобудування архітектури Нетяженка. У в'язниці на Нетяженка чинили тиск, як з боку силовиків, так і з боку бандитів, яких пустили до нього в камеру, і він підписав абсурдні свідчення. Нібито Євген Удод, який жодного разу в житті з ним навіть не розмовляв віч-на-віч, а лише в рамках спільних нарад, погрожував "застосувати до нього пістолет". Наодинці, без свідків. І доказів немає, як і бути не могло, тому що не було самого факту", — сказав адвокат Євгена Удода Дмитро Манелюк.

"Прямий" наводить слова адвоката про те, що "пізніше стало відомо, що силовики придумали цей епізод і змусили Нетяженка підписати свідчення, погрожуючи бандитами та шантажуючи двома дітьми-інвалідами, щоб підвести Удода не під економічну, а під кримінальну статтю, яка не передбачає заставу. При цьому всі розуміли, і зараз розуміють, що справа розсиплеться в суді, але метою було посадити Євгена Удода в камеру, а там вживати різних заходів впливу".

"Справа абсурдна, природно вона розсипалася і була закрита, але тепер вона відкрита заново. Дуже сподіваємося, що ті, хто давав команду її відновити, хоча б її читали. Другий епізод стосується 2011 року і пов'язаний з рішеннями Дніпропетровської обласної ради, ухваленими депутатами на сесії. На той момент Удод був головою облради. Рішення облради №160-8/VI від 12.08.2011 року стосувалося прийому об'єктів нерухомого майна (безгоспні електромережі) на баланс комунального підприємства "Електромережі-Південне". У зв'язку з тим, що це майно у 2013 році КП "Електромережі-Південне" (без будь-якої участі облради) було продано за 9,7 мільйона гривень (сума збитків на думку прокурорів — 357 723 грн) ПАТ ДТЕК "Дніпрообленерго", прокуратура вбачає у рішенні облради "злочинний умисел". При цьому ні рішення сесії, ні питання, пов'язані з продажем, не були до сьогодні ні опротестовані прокуратурою, ні оскаржені в суді", — наголосив Манелюк.

"Дії Банкової та підконтрольних їй силовиків нагадують колумбійську наркомафію, яка брала в заручники друзів та представників сімей, щоб родичі робили те, що треба мафії. Але ця "кокаїнова доріжка страху" нічого доброго не віщує. Якщо це вийде в Кривому Розі, аналогічні прецеденти можуть розпочатися і в інших містах", — цитує "Прямий" Валентина Гайдая.

Телеканал зазначає: проблемою для Банкової є й те, що криворіжці впевнені, що їхнього мера Костянтина Павлова вбили. І саме криворізька команда, "проводячи альтернативне розслідування, не дає центральній владі маніпулювати фактами та грубо змонтованим відео про нібито самогубство, яке "злили" в соцмережі силовики". Після смерті другого брата мера вдова Костянтина Павлова Олена зробила відеозвернення.

"У нашій сім'ї за останні три місяці — три смерті. Усі — молоді чоловіки від 44 до 50 років. Після третьої смерті за три місяці я хочу заявити, що ні у мене, ні у нашого з Костею сина немає смертельних хвороб, ми не вживаємо алкоголь і не збираємося закінчувати життя самогубством. У нас новий газовий котел, нова електрична проводка будинку, в хорошому стані в машині справні гальма, ми їздимо теж дуже акуратно", — запевнила Павлова. (Відеозвернення Олени Павлової – https://youtu.be/035J_Bc1q7A)

"Те, що відбувається в Кривому Розі, є прикладом того беззаконня, на яке готовий піти Зеленський, який уже б'ється в агонії, бажаючи будь-якими методами залишитися президентом на другий термін. Розчарування Зеленським зростає як усередині країни, так і на міжнародній арені", — наголосив Гайдай.

    Реклама на dsnews.ua