• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Зеленський озвучив на Генасамблеї ООН 5 пунктів "формули миру" для України

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна на Генасамблеї ООН запропонувала свою "формулу миру, свій шлях до стабілізації міжнародних відносин", і запевнив, що світ це "точно почув"

Реклама на dsnews.ua

Про це президент сказав під час відеозвернення увечері 23 вересня, передає "ДС".

"Україна запропонувала на Генасамблеї формулу миру, свій шлях до стабілізації міжнародних відносин. І це було точно почуто світом. Реакція на мій виступ на Генасамблеї – цілком позитивна.

Різні країни однаково хотіли почути конкретику. Конкретику про те, як можна відновити мир, як завершити цю війну. Україна представила своє бачення. Чітке, логічне, справедливе й реалістичне", — розповів Зеленський.

За словами президента, у "формулі миру" 5 пунктів:

  • Перший – покарання агресора.
  • Другий – захист життя, тобто вся необхідна допомога Україні в обороні.
  • Третій – відновлення безпеки й територіальна цілісність.
  • Четвертий – гарантії безпеки.
  • Пʼятий – рішучість світової більшості досягати всього цього разом з Україною.

Зеленський додав, що Росія у свою чергу знову представила "недолугі виправдання, скарги та постійну брехливу пропаганду, від якої світ давно втомився, але російські представники досі її повторюють". 

Президент подякував "усім лідерам держав, усім політикам, громадським діячам, культурним і бізнесовим лідерам", які висловили Україні свою підтримку на Генасамблеї та всіх заходах в Америці цього тижня.

Крім того, президент повідомив, що Україна постійно збільшує експорт продовольства, допомагаючи Продовольчій програмі ООН у захисті людей від голоду.

"…взяв участь у спеціальному засіданні щодо продовольчої безпеки. Це одна з ключових тем цьогоріч в ООН – саме російська агресія зробила її настільки актуальною.

Світ шукає засоби для захисту людей від голоду та цінової кризи, і Україні є що запропонувати.

Ми постійно збільшуємо експорт продовольства, ми допомагаємо Продовольчій програмі ООН, відправляємо зерно як гуманітарну допомогу країнам, які цього потребують – Ефіопії, Сомалі.

І ніколи, ніколи Україна не провокувала жодних криз на продовольчому ринку. Світ усе це цінує.

Завдяки порядності України та конструктивному бажанню нашої держави допомагати іншим маємо непересічний результат: російська пропаганда втрачає вплив навіть там у світі, де нам іще тільки належить забезпечити міцні інформаційні позиції, зокрема в країнах Глобального півдня. Це Латинська Америка, Африка, Південна Азія", — сказав президент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua