• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Зеленський передав Байдену нагороду від українського капітана батареї HIMARS (ФОТО)

Президент України Володимир Зеленський передав президенту Сполучених Штатів Америки Джозефу Байдену відзнаку "Хрест бойових заслуг" від українського капітана

Володимир Зеленський і Джо Байден
Володимир Зеленський і Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція з Білого дому перед переговорами двох лідерів у Вашингтоні, передає "ДС".

"Один хлопець – це справжній герой, він капітан – попросив мене передати Вам його нагороду. Це капітан батареї HIMARS. Він дуже сміливий – і він сказав: "Передайте це дуже сміливому президенту". Я передаю Вам "Хрест бойових заслуг". Це від нього. І лист – я не читав його. Він українською, але тут є переклад", — сказав Зеленський. 

Байден, почувши про прохання капітана, підтримав його схвальним жестом, піднявши стиснений кулак. А коли побачив нагороду, вигукнув "О, Боже", а потім додав, що дуже цінує це.

Американський президент також спитав, чи є в листі ім’я військового, аби він міг сконтактувати з ним. Капітана звуть Павло.

Байден подякував Зеленському та повідомив, що у відповідь надішле українському капітану командну монету США.

"Незаслужено, але дуже цінно. Ну, у нас тут є традиція, і я йому її передам. У мого сина, який воював в Іраку, є те, що вони називають командною монетою. Ви бачили ті монети, які ми отримуємо на полі бою? Я подбаю про те, щоб він отримав таку. Дякую вам", — наголосив Байден.

Нагадаємо, український президент Володимир Зеленський 21 грудня прибув із робочим візитом до США. Спершу лідер України проведе переговори із американським президентом Джо Байденом, а потім — виступить у Конгресі. Це перша закордонна поїздка українського президента від початку повномасштабного вторгнення Росії. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua