• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Зеленський підтвердив, що захисників з "Азовсталі" мають обміняти

Президент Володимир Зеленський заявив, що захисники Маріуполя, виведені з заблокованого російськими військами заводу "Азовсталь", мають бути звільнені за процедурою обміну

Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю журналістам з нагоди 3-ї річниці інавгурації, передає "ДС".

"Хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти і зберегти своє життя. Військове командування передало все це всім заблокованим на "Азовсталі"… 

Далі все залежить від того, що на себе брала ООН, "Червоний хрест", Російська Федерація, що вони (бійці) будуть усі в безпеці і будуть очікувати того чи іншого формату обміну. 

На сьогодні я думаю так: закінчиться процес, яким керує сьогодні розвідка, – вивезення, виведення (захисників) і підготовки до діалогу, до обміну тощо… 

Будемо забирати їх додому. Це те, що ми повинні зробити разом із партнерами, які брали на себе відповідальність", — сказав президент.

Зеленський зазначив, що "десятки-сотні разів" просив лідерів інших держав надати зброю для деблокади Маріуполя та його захисників. Але врешті-решт довелося покладатися на дипломатію, бо військовим шляхом розблокувати було неможливо.

Президент наголосив, що домовлялися про розблокування західні партнери. Він особисто просив лідерів Туреччини, Швейцарії, Ізраїлю, Франції вплинути на президента Росії Владіміра Путіна. 

На момент розмови Зеленського з журналістами вихід українських захисників із "Азовсталі" ще тривав, але 20 травня Міністерство оборони РФ заявило, що всіх бійців уже виведено і що це – 2 439 осіб.

За кілька годин до того командир полку Нацгвардії України "Азов" Денис Прокопенко заявляв, що важкопоранені бійці з заводу "Азовсталь" мають будуть доставлені на підконтрольну Україні територію шляхом обміну, а щодо загиблих захисників сподівався, що найближчим часом рідні зможуть поховати їх.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua