• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Зеленський підписав важливий закон щодо трансплантації органів

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає оплату державою операцій із трансплантації органів, а також прижиттєву згоду чи незгоду на донорство за допомогою електронних ресурсів

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента, повідомляє "ДС".

Президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині" (№1967-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.

Документ має вирішити питання оплати трансплантацій. Зокрема, законом встановлюється, що держава оплачує всі трансплантації – і для пацієнта вони безкоштовні. Тарифи повністю покривають витрати лікарень на такі операції.

Крім того, документом передбачається, що підбір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації, яка є повністю незалежною від людського впливу і самостійно проводить такий підбір за певними критеріями.

Також вирішується питання щодо можливості надання прижиттєвої згоди чи незгоди на донорство через електронні ресурси.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, крім абзаців 11 та 12 підпункту 7 пункту 4 розділу I, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.

Нагадаємо, у вересні у Львові вперше в Україні пересадили серце дитині. Серце 54-річного чоловіка дісталося 13-річному парубкові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua