• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Зеленський попередив, що Росія може атакувати українську ГТС і зажадати включити "Північний потік-2"

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія може завдати удару по українській газотранспортній системі й вимагати від Європи запустити "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це президент сказав в інтерв'ю німецькій телекомпанії ZDF, передає "ДС".

 "Вони завдадуть ударів по ГТС України. Щоб їх не звинуватили, вони вчинять теракт на своїй території. Їм однаково, що підривати. Звинуватять нас, щоб ударити по нашій ГТС. Він скаже Європі, що немає можливості (постачати газ), нам треба запустити "Північний потік-2", інакше Європа залишиться без газу через Україну", — зазначив Зеленський.

Президент переконаний: якщо Росія продовжить підривати енергетичну систему Європи, потрібна така позиція: "Ми "Північний потік-2" не запустимо і санкцій не знімемо".

Своєю чергою, речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков на слова Зеленського про плани Росії завдати ударів по газотранспортній системі заявив: "Ми не маємо звички стріляти собі в ногу".

Під час виступу перед депутатами ПАРЄ 13 жовтня Володимир Зеленський закликав до таких санкцій проти РФ, у результаті яких Росія побачила б нуль на своїх енергетичних рахунках – і за газ, і за нафту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua