• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Зеленський – про запрошення його до Росії Лавровим: тупо цинізм high level

Президент України Володимир Зеленський знову заявив, що готовий зустрічатися з главою Кремля Володимиром Путіним, але той і його оточення пропонують формати, які не дадуть результату у вигляді зменшення загрози з боку Росії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, повідомляє "ДС".

Як повідомлялося, 28 січня глава МЗС РФ Сергій Лавров у ході інтерв'ю російським радіостанціям заявив наступне: "якщо президент України Володимир Зеленський хоче обговорювати нормалізацію відносин з Росією, нехай приїжджає до Москви, Сочі чи Петербурга, куди домовляться. Але якщо він хоче обговорювати Донбас , йдіть, будь ласка, до контактної групи".

"Якщо Росія зараз комунікує, що вона за мінські перемовини, і що вона не збирається нападати на Україну… то вона точно може показувати кроки, які підтверджують ці слова. Навіщо тоді така кількість військових (біля кордонів з Україною – "ДС")? Навіщо проводити так часто навчання?. Які навчання?", — поставив питання Зеленський.

Президент України допустив можливі провокації з боку Росії на цьому тлі

"Вони ж усе вміють, кажуть, що в них потужна армія. Навіщо зараз навчання саме тут, чому на цих кордонах?.. Ви ж розумієте, що це ризики, що всі реагують.. Ми ж багато років у цьому. Може бути якась провокація", — сказав Зеленський.

За його словами, велике накопичення військ тягне за собою "великі ризики".

"Навіть якщо ти не збираєшся… а це може відбутися. Для чого ти це робиш? Залякувати? Що це за мазохізм. В чому задоволення, що хтось боїться?", — спитав президент України

Зеленський нагадав, що в Україні проживає 40 мільйонів людей, це великий народ. В Україні виросте нове покоління, яке "не забуде і не пробачить", сказав президент, очевидно, маючи на увазі триваючу російську агресію.

"Давайте сідати розмовляти і про конкретні речі", — додав Зеленський.

Він навів приклад, коли Лавров запрошував на зустріч, але ставив вимогу — тільки не обговорювати питання Донбасу.

За словами Зеленського глава російської дипломатії апріорі заводить його у глухий кут, "адже президент України не може не говорити про Донбас, де восьмий рік триває російська агресія".

"Навіщо запрошувати в такому форматі? Ти ж чоловік, доросла людина. Начебто з досвідом великим. Немає чим зайнятись? Тупо цинізм high level ось і все", — сказав Заленський.

Він додав, що готовий зустрічатись із представниками російської влади та "не, я не боїться будь-якого формату".

"Але навіщо мене запрошувати в Сочі? Щоб я на лижах покатався? Ми ж говоримо про серйозні речі. Ну добре, давайте зустрінемось в Одесі, покупаємось в морі…", — іронізує український лідер.

За його словами, представники російської влади "не розуміють ціну життя".

"Я про серйозний діалог. Про те, що у нас багато викликів, багато питань", — сказав Зеленський.

Він звернув увагу на питання обміну утримуваними особами між Росією та Україною.

"Наприклад – обмін. Ви що отримуєте задоволення від того, що люди сидять в тюрмах?… Життя проходить. Треба домовлятися", — підсумував президент України.

Як повідомляла "ДС", раніше Сергій Лавров запевняв, що Росія "не хоче війни, але й не дозволить порушувати іншим її права".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua