• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Зеленський прокоментував вихід Росії з "зернової угоди"

Чорноморська зернова ініціатива ("зернова угода") підписувалася двома окремими документами і Україна готова постачати свою аграрну продукцію всім зацікавленим країнам

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю африканським ЗМІ. Цитати наводить прессекретар голови держави Сергій Никифоров, передає "ДС".

"У нас були дві угоди: Україна, Туреччина, ООН; інша угода – Росія, Туреччина, ООН. Тому, коли Росія каже, що вона зупиняє, – вона зриває свої домовленості з Генсеком ООН Гуттерішем і з Президентом Ердоганом. Не з нами. У нас не було ніяких з ними домовленостей", — зазначив Зеленський.

Президент зазначив, що дав доручення Міністерству закордонних справ підготувати наші офіційні сигнали до ООН і Туреччини щодо готовності продовження "зернової угоди".

"Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна", — підкреслив Зеленський.

Як повідомляла "ДС",17 липня Росія заявила про вихід з Чорноморської зернової ініціативи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua