• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.2
Спецпроєкти

Зеленський пропонує нардепам ратифікувати Стамбульську конвенцію: вніс до Ради законопроєкт

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 18 червня, вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Інформація про документ оприлюднена на сайті українського парламенту, передає "ДС".

Депутати Ради можуть розглянути законопроєкт у понеділок, 20 червня.

Зазначимо, що вимога ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства — міжнародна угода, уперше підписана в 2011 році.

Це перший подібний документ, який юридично зобов'язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них, у тому числі і Україна, не ратифікували цю угоду. Стамбульська конвенція була підписана Україною ще у 2011 році, але досі не ратифікована через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну "гендер".

Нагадаємо, у листопаді 2021 року президент Володимир Зеленський підтримав приєднання України до Конвенції Ради Європи з запобігання насильству щодо жінок та домашнього насильства та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua