• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Зеленський розповів, коли знімуть заборону на виїзд чоловіків із України

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом дозволити чоловікам виїжджати з України. За його словами, це відбудеться не раніше закінчення дії воєнного стану

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді українського президента на сторінці петиції, повідомляє "ДС".

Зеленський нагадав, що у зв'язку з військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави в Україні з 24 лютого запроваджено військовий стан.

Тому на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права та свободи людини та громадянина, передбачені, у тому числі, статтею 33 Конституції, можуть обмежуватися.

"Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану", — відповів політик.

Зеленський зазначив, що відповідно до ЗУ "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" правила перетину державного кордону, обмеження та категорії громадян, які можуть здійснювати такий перетин у разі введення на території України військового стану, встановлюються Кабінетом Міністрів.

"Тому я звернувся до прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання", — додав Зеленський.

Нагадаємо, електронна петиція №22/140908-еп із закликом зняти обмеження на виїзд з України для чоловіків від 18 до 60 років без військового досвіду набрала необхідних 25 тисяч голосів ще наприкінці липня.

Її ініціатор висловила переконання, що нібито воювати мають боєздатні громадяни, а "айті-, соц-, креативні, технічні та інші фахівці можуть воювати на інформаційному фронті". Також, на її думку, такі чоловіки можуть бути кориснішими за кордоном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua