• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський сім разів програв у суді за першу половину своєї каденції, – Bihus.Info

Верховний Суд задовольнив сім позовів до президента Володимира Зеленського, встановивши порушення закону з боку глави держави

Зеленський сім разів програв у суді за першу половину своєї каденції;
Зеленський сім разів програв у суді за першу половину своєї каденції; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Bihus.info, передає "ДС".

Так, за даними розслідувачів, першим позовом до Зеленського, який Верховний Суд задовольнив, був позов члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення Володимира Горковенка.

Його Зеленський у травні 2019 року спробував звільнити, скасувавши указ попереднього президента Петра Порошенка про його призначення.

Такі дії Зеленського суд визнав незаконним у грудні 2019 року. Велика Палата Верховного Суду відмовила Зеленському у задоволенні апеляції у травні 2021 року.

При цьому суд наголосив, що укази про призначення є індивідуальними актами одноразової дії та людину неможливо звільнити, просто скасувавши такий акт.

У березні 2021 року президент вирішив звільнити суддю Конституційного Суду Олександра Тупицького шляхом скасування указу про його призначення. Верховний Суд знову визнав незаконною таку практику у липні цього року – з тих самих підстав, що й у справі Горковенка.

Успішні позови до президента подали також нардепи від "Європейської солідарності" Артур Герасимов, Володимир Ар'єв та екснардеп від "Народного фронту" Георгій Логвінський. Їм, як народним депутатам VIII скликання, Порошенко надав дипломатичні ранги у зв'язку з роботою в українській делегації в ПАРЄ.

У вересні 2019 року Зеленський скасував відповідні укази Порошенка як "безпідставні". Проте Верховний Суд вирішив, що укази про присвоєння дипломатичних рангів також є індивідуальними актами одноразової дії, і їхнє скасування не може призводити до позбавлення дипломатичного рангу.

Тому він задовольнив позови до Зеленського з боку Герасимова, Ар'єва та Логвінського.

У відповідь на позови Тупицького, Герасимова, Ар'єва та Логвінського президент Зеленський подав апеляції. Рішень Великої Палати Верховного Суду у цих справах ще немає.

Водночас набуло чинності рішення Верховного Суду задовольнити позов до Зеленського, поданий жителем Мелітополя Віктором Ващенком.

Він, будучи інвалідом війни, поскаржився, що Зеленський не відповів особисто на його звернення (відповідь надійшла від працівників Офісу президента). За законом "Про звернення громадян" президент має особисто відповідати на звернення осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Верховний Суд прийняв бік Ващенка, визнав бездіяльність президента протиправним та зобов'язав Зеленського розглянути звернення відповідно до закону. Таке рішення Суд виніс ще у лютому 2020 року, і апеляційних проваджень не було.

У листопаді цього року Ващенко сказав Bihus.Info, що так і не одержав відповіді на своє звернення від глави держави.

Ще однією справою, в якій Верховний Суд задовольнив позов до Зеленського, став позов В'ячеслава Плескача про ненадання інформації у відповідь на запит. Це сталося у вересні 2021 року. На це рішення Зеленський також подав апеляцію.

Як писала "ДС", колишній глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що Володимир Зеленський так і не став президентом – він залишився актором, який грає роль президента, а його брехня – це лише "поворот сюжету".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua