• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Зеленський сказав, чому не попередив українців про російське вторгнення

Якби влада попередила українців про вторгнення Росії завчасно, то окупанти захопили б Україну за три дні

Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю WP, передає "ДС".

Зеленський розповів, що від початку масштабного вторгнення Росії, Україна почала втрачати від 5 до 7 мільярдів доларів на місяць.

"Якби ми це повідомили (що Росія готує вторгнення, – "ДС")— а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, — тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни справді атакували, вони б нас захопили за три дні.

Я не кажу, чия це була ідея, але загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають з країни", — зазначив президент.

Зеленський підкреслив, що українці після початку вторгнення були настільки сильними, наскільки могли бути: "Частина наших людей виїхала, але більшість залишилася тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили".

"Одна справа, коли хаос контрольований і це військовий час — ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру.

І зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни", — додав український лідер.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua