• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський вірить у компроміс з Путіним, але божиться, що не зрадить Україну

Президент України Володимир Зеленський вірить, що компроміс із його російським колегою Володимиром Путіним можливий. Крім того, Зеленський заявив, що він не буде забувати про окупацію Криму Росією, а також не зрадить Україну

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав в інтерв'ю The Washington Post, передає "ДС".

Так, у Зеленського запитали, чи вірить він, що Путін вважає, що буде зміцнена його спадщина шляхом захоплення усієї України або великих частин її території з огляду на те, що цього року буде 100-річчя з дня заснування Радянського Союзу.

"Путін немолодий, і я вважаю, що він повинен думати, що залишить після себе. Якщо він захопить територію України, це буде тимчасова перемога однієї держави над іншою. У мене є багато російських друзів і знайомих, які співчувають через те, що відбулося", — сказав президент.

Український лідер також додав, що "наші території повернуться до нас".

"У 2014 році ми (українці з росіянами — "ДС") були друзями. Тепер ми перебуваємо у стані війни один з одним. Я думаю, що Путін має великий шанс погодитися на мирне урегулювання, сісти за стіл і знайти компроміс", — наголосив Зеленський.

Також його попрохали прокоментувати тезу, за якою багато росіян вважають Україну частиною Росії.

"Я розумію, чому вони говорять про Крим. Вони хочуть від нас і світу забути про Крим. Вони його окупували і виховали сепаратистів на Донбасі. Вони будуть готові віддати нам Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Але ніхто не збирається забувати про Крим", — підкреслив президент України.

При цьому, у Зеленського запитали, чи вважає він, що Путін спробує встановити в Україні уряд, який буде більш дружнім до Кремля.

"Створити уряд, який би повністю контролювався Росією, буде неможливо. Навіть якщо вони це зроблять, це буде найкоротший за терміном існування уряд, оскільки люди просто не погодяться з цим. Можливо, Путін думає, що більшість українців підтримують його і його політику. Я думаю, що це найбільша помилка так думати", — сказав український лідер.

Він також припустив, що російські погрози Україні лунають у розрахунку на "внутрішнього споживача".

"Погроза вторгнутися в Україну допоможе Путіну вдома. Але насправді саме вторгнення — ні", — заявив Зеленський.

Він також додав, що хотів би мати розмову з Росією, аби говорити про поточну війну, але швидко урегулювати цю ситуацію.

"Однак, я не готовий зрадити моїй країні. Я розумію це, як вони думають, що я виявився сильною людиною — міцним горішком, горішком, який складно розламати", — наголосив Зеленський.

Нагадаємо, у цьому ж інтверв'ю президент України заявив, що Росія може окупувати Харків під приводом "захисту" російськомовного населення, як це відбулося в Криму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua