• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Зеленський відповів Байдену про "сигнали" щодо вторгнення РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що світові лідери мали прислухатися до закликів України запровадити превентивні санкції проти Росії, щоб уникнути війни

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю виданню ZDF, коментуючи заяву президента США Джо Байдена, що Зеленський "не хотів чути" попереджень про вторгнення РФ, передає "ДС".

"Було б справедливо, якби вони (європейські лідери) заздалегідь прислухалися до мене як до глави української держави, якби вони прислухалися до того, про що ми попереджали. Я маю на увазі превентивні санкції, щоб не почалася війна, представлення нашої стратегії щодо Чорного моря, будівництво чорноморського флоту з країною-партнером", — сказав він.

Президент нагадав: Україна попереджала, що Росія блокуватиме Чорне море.

"Я доповідав про це рік тому і представив програму того, що нам буде потрібно в плані протиповітряної оборони для нашого захисту — і це правильна відповідь на ваше запитання", — заявив Зеленський, зазначивши, що якби світові лідери почули його, Україна мала б більше шансів зупинити вторгнення РФ.

"Сигнали, про які ви говорите, були різними. Послухайте, якби все сталося саме так, якби всі попередили Україну, що завтра буде повномасштабне вторгнення, питання в тому, чому не було закрито повітряного простору, чому нам не поставили зброю до цього вторгнення, і чому не було введено тимчасових санкцій, щоб президент Росії був превентивно зупинений? Ось як я б відповів на це питання", — заявив Зеленський.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що президент України Володимир Зеленський відкидав його попередження про те, що Росія вторгнеться до України. В Офісі президента заперечують і заявляють, що Україна знала про плани РФ та як слід підготувалась.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua