• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Зеленський: Захід готовий передати значну кількість винищувачів F-16, проте є умова

Партнери України готові надати військовим потужну підтримку у кількості винищувачів F-16, однак для цього Києву необхідно побудувати спеціальну інфраструктуру

F-16
F-16
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами, передає "ДС".

"Що стосується F-16 та інфраструктури. Інфраструктури немає, вона буде будуватися та готуватися. Немає сенсу її готувати, поки немає домовленості, що у нас будуть відповідні літаки. На сьогодні остання наша важлива дуже зустріч у Молдові, де у мене була одна закрита зустріч з кількістю країн, які точно підтвердили, що вони точно дадуть нам F-16", — розповів Зеленський.

За словами президента, для передачі винищувачів потрібне спільне погодження країни-партнерів та США,

"Я отримав від деяких європейських партнерів вже розуміння щодо кількості. Вона потужна. Я коли отримав цю інформацію, то у мене був день щастя. Була потужна пропозиція. Важливо, щоб ця коаліція була домовленістю на папері", — сказав він.

Зеленський зауважив, що після цього розпочнеться підготовка інфраструктури України. Однак це не буде відбуватись швидко.

Зазначимо, декілька європейських країн, а також Канада та США заявили про бажання навчати українських пілотів на винищувачах F-16. Президент США Джо Байден на саміті G7 в Японії підтвердив намір Вашингтона приєднатися до цієї ініціативи.

Поки точні терміни початку навчань невідомі. Проте Польща вже склала графік тренувань українських пілотів на F-16. Також, за даними ЗМІ, навчати ЗСУ буде й Британія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua