• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Зеленський закликав Генштаб не приймати без нього рішення щодо військовозобов'язаних

Президент Володимир Зеленський звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова та командувача ЗСУ Валерія Залужного з проханням роз'яснити необхідність видачі дозволів на виїзд для військовозобов'язаних і резервістів, а також не приймати подібних рішень без його відома

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав у своєму вечірньому відеозверненні, повідомляє "ДС".

"Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння та обурення. Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження Порядку отримання дозволів. Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень", — сказав він.

Як писала "ДС", у Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що мобілізація в Україні має загальнонаціональний характер і відбувається не "хвилями".

У Генштабі ЗСУ раніше заявили, що чоловікам призовного віку, які хочуть виїхати за межі свого місця проживання, слід звернутися за дозволом до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Пізніше в Генштабі пояснили, що військовозобов'язані, призовники та резервісти повинні отримувати дозвіл Територіального центру комплектування (ТЦК) для поїздок за межі області, де вони проживають. За словами представника Генштабу, ці законодавчі норми діють давно і у зв'язку з поверненням великої кількості чоловіків додому виникла необхідність актуалізації облікових даних військовозобов'язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua