• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Зеленський закликав сенаторів США заздалегідь запровадити санкції проти Росії

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із делегацією Конгресу США, до якої увійшли шість сенаторів від обох партій

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави, повідомляє "ДС".

До складу американської делегації увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюменталь та Роджер Вікер.

Глава держави подякував Конгресу США за солідарність із народом України на тлі нинішньої ескалації на кордоні з Україною.

"Для України, для нашого народу дуже важливо, що сьогодні ви з нами. Це свідчить про незмінну двопалатну, двопартійну підтримку нашої держави, а також її суверенітету, територіальної цілісності… Ми відчуваємо та отримуємо дієву допомогу у сфері безпеки в такий складний час, час агресії з боку Російської Федерації", – сказав президент.

Зеленський поінформував сенаторів США про ситуацію з безпекою навколо України та кроки, які сприяли б деескалації та запобіганню подальшій агресії РФ.

Глава держави відзначив важливу роль Конгресу у підтримці євроатлантичних прагнень України та поглибленні взаємодії між двома державами.

Під час розмови висловлювалася одностайна позиція щодо того, що газопровід "Північний потік – 2" є викликом для енергетичної безпеки України та Європи загалом.

Президент заявив про необхідність підготовки превентивного пакету санкцій проти Росії для протидії агресії. Він звернув увагу, що Росія продовжує проводити активну паспортизацію населення на тимчасово окупованих територіях, прагнучи створити привід для ескалації під виглядом "захисту російських громадян".

Також було порушено актуальні питання внутрішньополітичного життя нашої держави.

Американські сенатори висловили одностайну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України, наголосили на повному та беззастережному праві нашої держави самостійно визначати шляхи забезпечення власної безпеки.

Як повідомляла "ДС", 14 січня до Сенату США внесли ще один законопроєкт, який передбачає введення санкцій проти Росії та, зокрема, її президента Володимира Путіна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua