• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Зеленський закликав Європу "бити" Росію за газовий шантаж

Президент Володимир Зеленський закликав Євросоюз дати рішучу відповідь на газовий шантаж Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час свого відеозвернення, повідомляє "ДС".

"Навіть попри поступку щодо турбіни для "Північного потоку" Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобовʼязана за контрактами. І це відверта газова війна, яку Росія веде проти обʼєднаної Європи", — сказав він.

Глава держави зазначив, що Росія використовує різні форми терору, у тому числі газовий та продовольчий. І щоб це зупинити, потрібно жорстко реагувати.

"Потрібно бити у відповідь. Не думати, як повернути якусь турбіну, а посилювати санкції. Робити все, щоб обмежити російські доходи не тільки від газу й нафти, а й взагалі від будь-якого експорту, який ще залишається. І максимально розривати торговельні звʼязки з Росією, бо кожен такий звʼязок – це потенційний засіб тиску для Росії", — наголосив Зеленський.

Нагадаємо, раніше "Газпром" заявив про намір скоротити з 27 липня вдвічі постачання газопроводом "Північний потік-1" через необхідність ремонту турбіни на одній із компресорних станцій.

Як писала "ДС", 10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ України закликали владу Канади скасувати це рішення. Світовий конгрес українців подав до суду через рішення уряду.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що це рішення було дуже важким.

18 липня у ЗМІ з'явилося повідомлення, що відремонтована турбіна для газопроводу "Північний потік" була відправлена з Канади до Німеччини.

21 липня постачання газу німецько-російським газопроводом "Північний потік-1" відновилося.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua