• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Зеленський запропонував виключити Росію з Ради безпеки ООН

Президент Володимир Зеленський запропонував виключити Росію з Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй і призупинити її членство в Генеральній асамблеї ООН

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН у форматі відеозв'язку 28 червня, передає "ДС".

Президент наголосив, що стаття 6 статуту ООН чітко свідчить, що будь-який член організації, який порушує принципи, викладені у статуті, може бути виключений з неї рішенням Генеральної асамблеї.

"Хоча Росія порушує основні принципи ООН і міжнародного юридичного порядку, вона досі не притягнута до відповідальності, присутня в установах ООН і користується привілеями Радбезу ООН", — заявив Зеленський.

На його переконання, Росія "не має права брати участь в обговореннях і голосуванні організації з питань війни в Україні, яка є не спровокованою і колонізаторською".

"Я закликаю вас позбавити державу-терориста повноважень у Генасамблеї ООН. Це необхідно. Це справедливо. Росія не має права залишатися у Раді безпеки ООН", — звернувся до учасників засідання президент.

Він також зазначив, що важливо позбавити Російську Федерацію можливості маніпулювати ООН.

"Необхідно зробити так, щоб Росія не могла залишатися в Раді безпеки ООН, допоки тривають її терористичні дії", — заявив він, наголосивши, що "це єдине логічне рішення з погляду статуту ООН".

Володимир Зеленський закликав ООН до забезпечення юридичного терміну та статусу "держава-терорист". Також, за його словами, усі агресивні дії Росії в Україні мають зазнати юридичної оцінки та глобальних санкцій.

"ООН повинна притягти Росію до відповідальності за тероризм… Необхідно, щоб міжнародний трибунал розслідував дії російських військових", — вважає глава держави.

Як писала "ДС", засідання Радбезу ООН було екстрено скликане через масштабні ракетні обстріли мирних об'єктів в Україні російськими військами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua