• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Зернові перемовини на фінальній стадії, тепер все залежить від РФ, — Кулеба

Наразі Україна за два кроки від угоди з Росією щодо експорту українського зерна на міжнародний ринок, але потрібно ще вирішити проблеми безпеки

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю El Pais, передає "ДС".

"Ми знаходимося на фінальній стадії, і тепер все залежить від Росії. Якщо вони дійсно цього хочуть, експорт зерна почнеться найближчим часом. Якщо вони використовують його для продовження своїх голодних ігор, вони будуть продовжувати наполягати на важливості переговорів", — сказав Кулеба.

Він наголосив, що Україна готова експортувати своє зерно.

"Ми знаходимося в одному човні з країнами, які відчайдушно потребують того, щоб ми відправляли їм наше зерно, тому що ми так само відчайдушно потребуємо його експорті", — зазначив очільник МЗС.

Росія ж, на його переконання, у цьому не зацікавлена.

"Я бачу лише одну можливу причину: вони хочуть показати країнам Африки та Азії, що хочуть врятувати їх від нестачі продовольства. Але це правда, Росія не зацікавлена в тому, щоб Україна експортувала, бо вони знають, що якщо ми експортуватимемо, ми отримуватимемо доходи з міжнародних ринків, і це зробить нас сильнішими", — пояснив міністр.

Як писала "ДС", вже 16 торговельних суден, які будуть перевозити українську аграрну продукцію на зовнішні ринки, уже пройшли гирлом Бистре і очікують на завантаження зерном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua