• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Згадали про віру: в УПЦ МП відповіли на рішення Конституційного суду

Українська православна церква Московського патріархату відмовилася вносити зміни у свою назву та вказувати в ній свою приналежність до Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов, коментуючи рішення Конституційного суду, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу церкви.

"Конституційний суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що рішення Конституційного суду не зобов’язує Українську православну церкву змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України", — зазначив юрист.

Бахов звернув увагу, що у законі відсутня згадка про УПЦ МП.

"Статутні документи свідчать, що УПЦ (МП) зареєстрована відповідно до українського законодавства, її засновником є Собор УПЦ (МП), її релігійний центр, як і всі органи управління, знаходяться в місті Києві. Тож всі спроби примусово застосувати цей закон до УПЦ (МП) збільшить випадки порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні", — наголосив юрист.

Тому, за його словами, "не дивлячись на рішення Конституційного суду, слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які законні підстави для зміни назви релігійних організацій, що належать до Української православної церкви".

Як повідомляла "ДС", 27 грудня Конституційний суд України визнав відповідним Конституції закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву та вказати свою приналежність до Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua