• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Мешканцю Одеси за заклики до сепаратизму зобов'язали прочитати 10-томну монографію Грушевського

Мешканця Одеси засудили за сепаратизм: призначили 4 роки ув'язнення умовно та прочитання історичної монографії Михайла Грушевського "Історія України-Руси"

Мешканця Одеси засудили за сепаратизм, призначили прочитати монографію Грушевського
Мешканця Одеси засудили за сепаратизм / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у вироку Приморського районного суду Одеси, передає "ДС".

За даними слідства, навесні цього року одесит розмістив у забороненій в Україні соцмережі "Однокласники" заклик до повалення конституційного ладу. Він написав, що Харків, Маріуполь, Суми, Дніпропетровськ та інші міста "збудовані російськими царями та князями" і, його думку, не мають відношення до України. Він також назвав південний схід України "Новоросією", де живуть російські люди, яких "загнали в кредитну кабалу". Крім того — образливо висловився на адресу державної влади України та закликав до збройного повстання.

Чоловік також опублікував карту, на якій Одеська, Миколаївська, Херсонська, Донецька, Луганська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська області та Крим зображені у складі РФ.

Одесита визнано винним за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Суддя Денис Донцов призначив йому 4 роки позбавлення волі з іспитовим строком у 2 роки та зобов'язав прочитати монографію Михайла Грушевського "Історія України-Руси". Вона налічує 10 томів.

Як писала "ДС", Шевченківський районний суд Києва заочно засудив колишнього народного депутата Олега Царьова до 12 років позбавлення волі. Політика визнали винним у публічних закликах до сепаратизму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua