• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

ЗМІ: 10% російських снарядів, випущених по Україні, заборонені

Росія у війні проти України застосовує тактику Холодної війни і кожен десятий її снаряд, випущений по нашій країні, входить до переліку заборонених міжнародними договорами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такого висновку дійшли журналісти американського видання New York Times, які проаналізували понад 1 тисячу знімків з України, передає "ДС".

"Відбиваючи обурливо варварську та старомодну стратегію воєнного часу, російські війська обстріляли українські міста та селища градом ракет та інших боєприпасів, більшість з яких можна вважати відносно грубими реліквіями часів холодної війни, і багато з яких були широко заборонені відповідно до міжнародних договорів", — сказано у матеріалі.

Журналісти вивчили понад 1000 знімків, виявили та класифікували понад 450 випадків виявлення зброї чи груп зброї в Україні. Загалом було встановлено більше 2000 боєприпасів, що ідентифікуються, переважна більшість з яких була некерованою. Масштаби свідчень показують, що використання Росією цих видів зброї не було обмеженим чи аномальним. Фактично з початку вторгнення це було основою військової стратегії країни.

З видів зброї, ідентифікованих журналістами, понад 210 було заборонено міжнародними договорами. Усі, крім кількох, були касетними боєприпасами, включаючи їх суббоєприпаси, які можуть становити серйозну небезпеку для цивільного населення протягом десятиліть після закінчення війни. Очевидно, понад 330 одиниць іншої зброї було використано на цивільних об'єктах чи поруч із ними.

Через труднощі з отриманням вичерпної інформації у воєнний час ці підрахунки занижені, зазначає видання.

Нагадаємо, російські окупанти неодноразово завдавали ударів по українських населених пунктах та мирних жителях забороненими міжнародними договорами касетними та фосфорними боєприпасами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua