• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

ЗМІ дізналися, коли Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори про вступ України в ЄС

Наступного місяця Європейська комісія рекомендуватиме розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Bloomberg з посиланням на ознайомлені джерела, передає "ДС".

Водночас, за словами джерел, Єврокомісія може наполягати на прогресі в деяких пріоритетних сферах, зокрема в боротьбі з корупцією, як проміжні кроки.

Після того, як Єврокомісія надасть свою рекомендацію, лідери ЄС повинні будуть її підписати. Найімовірніше, це станеться на саміті в грудні, пише видання.

Відтак Україна приступить до тривалої процедури завершення реформ і приведення свого законодавства у відповідність із законодавством ЄС у понад 30 сферах, включно з верховенством права та економікою.

Відмова рекомендувати початок переговорів про вступ України була б "політично неспроможною" для Єврокомісії через "труднощі, які переживає Україна", додали джерела.

Як відзначає Bloomberg, для ЄС вступ України є критичним випробуванням здатності блоку приймати нових членів і адаптувати процес ухвалення рішень. Вторгнення Росії та попередні заяви кількох інших країн також ускладнюють дебати щодо України, пише видання.

На початку наступного місяця в іспанській Гранаді лідери ЄС обговорять процес розширення та те, як підготуватися до нових членів, включно з країнами Західних Балкан і Молдовою. 

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу відбудеться на початку жовтня в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua