• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ЗМІ розповіли про найпровальніші ініціативи Данила Гетьманцева

Більшість реформаторських ініціатив голови комітету ВР з питань фінансової та податкової політики Данила Гетьманцева закінчилися провалом та не призвели до заявлених результатів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання "Коментарі".

Журналісти наводять як приклади невдалу податкову амністію, провальні кадрові рішення, ліцензування гральної діяльності, яке не виправдало надій, катастрофічну ситуацію у боротьбі з "тінью" на ринках підакцизних товарів.

Зокрема, як визнав сам Гетьманцев, податкова амністія не зацікавила "цільову аудиторію" (тобто людей з очікуваними відрахуваннями $40-50 тис.). Депутат звинувачує у блокуванні амністії банкірів, які не готові сприяти потенційним декларантам та уряду. Проте, на думку авторів, причиною відсутності інтересу є невизначеність дій влади та спроби залякувати тих, хто подасть декларацію арештами активів.

Також, нагадує видання, громадські організації ФОПів не можуть вибачити Гетьманцеву максимальну фіскалізацію своєї діяльності. Втім, і сам Гетьманцев, за повідомленнями ЗМІ, нібито має пряме відношення до організації альтернативних мітингів та вербування частини громадських організацій, які виступають за "м'яку" версію фіскалізації.

Провальною є кадрова політика комітету Гетьманцева. До начальників фіскального та митного відомств — безліч претензій, пише видання. Починаючи від повного провалу боротьби з тіньовим ринком підакцизних товарів, закінчуючи фіаско із запровадженням санкцій РНБО проти контрабандистів, які за фактом не принесли додаткових доходів до бюджету, попри весь пафос, з яким вони приймалися. "Ми довіряли, ми брали людей, яким довіряли, ми помилялися. Була ціла низка кадрових помилок", — розводить руками Гетьманцев. Але при цьому не уточнює, чому він досі не зазнав політичної відповідальності за ці помилки.

Серед інших провальних проєктів є ліцензування гральної діяльності після її легалізації в Україні. За даними Опендатабот, станом на листопад 2021 року державний бюджет отримав 1,34 мільярда гривень від продажу ліцензій казино — це лише 18% від запланованого доходу 7,4 млрд грн. Тепер голова податкового комітету змушений виправдовуватися, що законопроєкт про оподаткування було підготовлено із запізненням, а система була виписана "криво", через що зараз доводиться приймати окремий документ, пише видання.

Нові ініціативи Гетьманцева відчують на собі не лише багаті, а й середній клас — це непрямі методи оцінки фінансового стану, тобто контроль витрат. "Замість того, щоб створювати умови для виведення зарплат та інших доходів із тіні (зниження податків, стимулювання приватного підприємництва, інструменти інвестування — крім депозитів та нерухомості), Гетьманцев йде найгіршим шляхом — тиск на звичайного громадянина. Цій ініціативі вже готовий" підіграти "міністр фінансів Сергій Марченко, який днями оголосив, що готовий дозволити податковій копатися в доходах українців до 1995 року після завершення податкової амністії", — додають журналісти.

Друга ініціатива — це впровадження накопичувальної пенсійної системи в найгіршому з можливих варіантів, коли відрахування ЄСВ та накопичення громадян інвестуватимуться не в нормальні працюючі активи, а в облігації внутрішньої позики. "До чого це може призвести, показує приклад Казахстану, де фонди національного надбання, інвестовані всередині країни, були розкрадені", — резюмує видання.

    Реклама на dsnews.ua