• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

ЗСУ ліквідували найкращого вертолітника Росії

Український солдат 93-й ОМБр "Холодний Яр" Артур Іллюк збив вертоліт Ка-52 "Алігатор", за штурвалом якого знаходився найкращий вертолітник ВКС РФ полковник Василь Клещенко

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні бригади "Холодний Яр", повідомляє "ДС".

Зазначається, що гелікоптер Ка-52 був збитий ще у квітні в районі села Гусарівка Балаклійського району Харківської області. Українські військові тоді не змогли повноцінно вивчити місце падіння. Вдалося лише побіжно оглянути уламки вночі, а потім здійснити кілька обльотів місця за допомогою дрону.

Але у червні вдалося знову потрапити на місце падіння вертольота. В результаті з'ясувалося, що солдат Артур Іллюк збив із ПЗРК "Ігла" вертоліт Ка-52 "Алігатор", за штурвалом якого знаходився найкращий вертолітник ВКС РФ полковник Василь Клещенко.

Василь Клещенко був заступником голови 344-го центру бойового застосування та перенавчання льотного складу армійської авіації Росії. 2021 року на параді на честь дня перемоги в Москві він вів парадний стрій за штурвалом Ка-52. Українські розвідники витягли з-під уламків тіло Клещенка та передали на обмін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua