• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

ЗСУ "мінусують" ще одного російського генерал-майора: знищили у небі над Україною

У небі над Україною збили винищувач, у якому знаходився генерал-майор військово-повітряних сил Росії у відставці Канамат Боташев

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє російська служба ВВС з посиланням на трьох колишніх підлеглих Боташова, передає "ДС".

Підлеглі підтримували зв'язок із Боташевим після закінчення служби та погодилися на коментар на умовах анонімності з міркувань особистої безпеки.

Зазначається, що Боташев - найвисокопоставленіший льотчик, про загибель якого стало відомо. До виходу у відставку він був командиром авіаційного полку.

Припускають, що його участь у повітряних боях може свідчити про те, наскільки складні завдання Москва ставить перед військовими пілотами, або ж про брак висококласних фахівців в РФ.

22 травня генштаб України повідомив, що у небі над Луганською областю збили російський штурмовик Су-25. Пілот не встиг катапультуватись.

Один із колишніх товаришів по службі Боташева підтвердив, що в Україні відставний генерал виконував завдання на Су-25.

В одному з російських Telegram-каналів учасник повідомив про загибель Баташева: "Загинув Канамат. Район Попасної, 8:25… Перший захід НАР-и (некеровані авіаційні ракети, – "ДС"), другий – бомби… Стінгер на виході з атаки, вибух у повітрі і… Все".

Адміністратор видалив коментар, але інші учасники продовжили обговорення.

Зазначається, що про загибель в Україні відомо щонайменше 31 російського військового льотчика: "Це чутливі втрати для військово-повітряних сил, хоча реальні цифри можуть бути більшими".

Боташев мав клас льотчика-снайпера. За даними Міноборони Росії, підготовка такого льотчика займає 10-12 років і коштує приблизно 8 млн доларів.

Яким чином 63-річний генерал у відставці опинився за штурвалом Су-25 в Україні, незрозуміло. Колишні підлеглі Боташева припустили, що він "просто не зміг залишитися осторонь".

ЗМІ відправили запит до Міноборони РФ з проханням прокоментувати інформацію про можливу загибель Боташева.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua