• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

ЗСУ звільнили більше територій за декілька днів, ніж окупанти захопили з квітня, – ISW

Українські сили звільнили понад 3000 квадратних кілометрів території за останні п'ять днів із 6 вересня

ЗСУ
ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні американського Інституту вивчення війни, передає "ДС".

Зазначається, що ЗСУ прорвали російські позиції на глибину до 70 кілометрів у деяких місцях.

Також українці за ці дні звільнили більше території, аніж російські війська захопили у всіх своїх операціях із квітня.

"Українські сили, швидше за все, захоплять саме місто Ізюм у найближчі 48 годин, якщо вони цього ще не зробили. Звільнення Ізюма стане найзначнішим воєнним здобутком України після перемоги у битві за Київ у березні.

Це б запобігло просуванню Росії на північний захід Донецької області вздовж траси E40, яку російські військові намагалися використати для обходу українських позицій на лінії Слов'янськ — Краматорськ із флангу.

Успішне оточення російських військ, що біжать з Ізюму, призведе до знищення або захоплення значних російських сил і поглибить проблеми з живою силою та моральним духом росіян. Російські військові кореспонденти та мілілогери також повідомляли про проблеми при евакуації з Ізюма, вказуючи на те, що українські сили принаймні частково закривають котел у деяких районах", — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, де були ухвалені рішення про забезпечення безпеки у звільнених населених пунктах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua