• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

ЗСУ звільнили Лиман: Путін вирішив укріплювати південь України, замість захищати Луганщину, – ISW (МАПА)

Минулої доби ЗСУ звільнили Лиман на Донеччині, чим завдали значної поразки російським військам. Втім, це показує, що Путін, який особисто прийняв рішення не перекидати війська на схід, надає значно більший пріоритет обороні Херсонської та Запорізької областей, ніж Луганської

Мапа: DeepStateMap
Мапа: DeepStateMap
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Українські війська звільнили Лиман 1 жовтня, а російські окупанти відійшли з міста на так звані "вигідніші рубежі". Як повідомляють аналітики, посилаючись на опубліковані карти, станом на 1 жовтня українські сили вже перебували у різних частинах Лиману. Проте подробиці щодо українських досягнень поки залишаються нерозкритими зі зрозумілих причин.

Тим часом росіяни стверджують, що їх так званий "БАРС" (бойовий армійський резерв), який утримував оборону в Дробишевому, на північний захід від Лиману, відійшов до Кремінної, що приблизно 25 км на схід від Лиману.

Поразка під Лиманом вказує на те, що президент Росії Владімір Путін зменшує пріоритетність захисту Луганської області на користь утримання окупованих територій на півдні України.

Українські та російські джерела постійно вказують на те, що російські війська продовжували зміцнювати російські позиції в Херсонській та Запорізькій областях, незважаючи на нещодавній крах Харківсько-Ізюмського фронту і оточення сил РФ в районі Лиману.

Рішення не зміцнювати вразливі лінії фронту в Куп'янську або Лимані майже напевно прийняв сам Путін, а не військове командування. Це свідчить про те, що Путін дбає про утримання стратегічно важливих ділянок Херсонської та Запорізької областей значно більше, ніж про Луганську область.

Через критику та поразки на полі бою Кремль може готуватися до перестановки в Міноборони РФ.

Крім того, стало відомо, що вчора війська РФ здійснили наземну атаку на Козачу Лопань (розташована безпосередньо біля кордону РФ) на півночі Харківської області, але спроби ворога були невдалими, ЗСУ відбили ворога.

Такі атаки вказують на те, що Путін, ймовірно, зберігає мету відновити контроль над територією за межами областей, які він незаконно анексував, і готовий виділяти російські військові ресурси для таких наступальних дій, замість того щоб присвятити їх обороні проти українського контрнаступу на Донбасі.

 

За даними карт, 1 жовтня російські війська здійснили наземні удари в районі Бахмута та Авдіївки та продовжили вести постійний вогонь уздовж лінії зіткнення в Донецькій області.

Тим часом ЗСУ відбили російські наземні атаки безпосередньо на Бахмут, на північний схід в районі Соледару, а також на південь від Бахмута в районі Веселої Долини, Зайцевого, Нью-Йорка, Горлівки та на захід від Авдіївки біля Первомайського.

Українські військові продовжують вести контрнаступальні дії в Херсонській області та створюють умови для подальшого просування на різних ділянках лінії фронту.

Тим часом як окупанти підтягують резерви та проводять перегрупування в умовах постійних активних дій українських військ на півдні України

Крім того, наші бійці продовжують блокування російських районів концентрації в Херсонській області (ЗСУ ударами по складах боєприпасів РФ та скупченню особового складу нищать ворога), а росіяни вже побоюються, що українські війська націлилися на Давидів Брід, який поки перебуває під окупацією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua