• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 39.8
Спецпроєкти

Звіт Amnesty International: "свідків злочинів ЗСУ" шукали у фільтраційних таборах "Л/ДНР"

Свідчення нібито порушень українськими військовими міжнародного гуманітарного права збиралися у фільтраційних таборах та в'язницях на окупованих територіях України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру стратегічних комунікацій, повідомляє "ДС".

Відомо, що свідчення збирали незалежні журналісти та волонтери на території Миколаївської, Харківської, Донецької та Луганської областей. Проте більшість матеріалів для звіту отримано під час опитування осіб, евакуйованих на тимчасово непідконтрольні території України: територію Донецької та Луганської областей чи Криму.

"Amnesty International використали для підготовки скандального звіту свідчення людей, які знаходились в фільтраційних таборах та тюрмах на тимчасово окупованих територіях — а отже інтервʼю відібрані під очевидним тиском", — наголошується в повідомленні.

У ЦСК наголосили, що інтерв'ю було відібрано під очевидним тиском з боку силових охоронних органів РФ (адміністрації закладів), який здійснювався на постійній основі.

"Інколи подібного роду "правильне" інтервʼю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій. Крім цього, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та, в окремих випадках, співробітниками ФСБ РФ", — додали у відомстві.

Нагадаємо, 4 серпня правозахисна організація Amnesty International випустила звіт, в якому заявляє, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення, розміщуючись на території шкіл і лікарень.

Український офіс організації після цього оприлюднив коментар, в якому пояснює, що українська команда не була залучена до підготовки звіту і з самого початку намагалася переконати колег у неприпустимості та неповноті такого матеріалу і в результаті відмовилася перекладати та поширювати його, але до їхньої думки не прислухалися. З українського офісу Amnesty International через скандальний звіт звільнилися спікер та керівник.

Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що звіт Amnesty International не відображає реальність у війні Росії проти України, а ці факти спотворюють вагу російських злочинів.

Видання The Times відзначає, Amnesty International стала рупором пропаганди Кремля.

Amnesty International висловила жаль через негативну реакцію українського керівництва та суспільства на звіт, але продовжує наполягати на наведених у ньому фактах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua