• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Які події найбільше запам'яталися українцям у 2021 році: відповідь соціологів (ІНФОГРАФІКА)

Найбільше українцям у 2021 році запам'яталася пандемія коронавірусу, а також карантинні обмеження, до яких вона призвела

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього "Підсумки та прогнози 2021-22", передає "ДС".

Таку відповідь на відповідне питання дали 24% респондентів. Також нашим співгромадянам запам'яталися такі події: будівництво/ремонт доріг/мостів — 8% опитаних, вакцинація/сертифікати (в т.ч. примусова) — 7%, війна на Донбасі — 6%, святкування 30-ї річниці незалежності України — 4%, підвищення цін на товари та послуги — 3%, справа "вагнергейту" (зрив операції щодо затримання бойовиків) — 2%, пресконференція президента Володимира Зеленського — 2%, земельна реформа — 1%, протести проти Зеленського — 0,7%, відставка Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради — 0,5%, домашній арешт одного із лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука — 0,5%, визволення полонених — 0,5%, підвищення пенсії — 0,5%, святкування 8 та/або 9 травня — 0,4%, відновлення армії — 0,4%, зубожіння — 0,4%, цифрові технології/ додаток "Дія" — 0,4%, медична реформа — 0,3%, очікуваний державний переворот 1 грудня — 0,3, відставка Арсена Авакова з посади голови МВС — 0,2%.

6% респондентів запам'яталися інші події у цьому році, 19% — не запам'яталася жодна. Не змогли відповісти на питання 15% респондентів.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України;

Географія: Україна (національний проєкт);

Обсяг вибірки: 2400;

Терміни проведення: 28.11 – 10.12.2021;

Методологія: Опитування face-to-face щодо структурованої інтерактивної анкети на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR";

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 мешканців України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років та старших. Обсяг вибіркової системи становить 2400 респондентів. Вибірка пропорційно стратифікована за ознаками "області України та м. Київ" та "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка триступінчаста, комбінована — ймовірнісна на ступені відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, з квотним скринінгом на рівні відбору респондентів. Загалом вибірка представляє доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка із ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, згідно із результатами цього опитування, найбільше українцям із усіх політиків та громадських діячів цього року запам'ятався президент Володимир Зеленський.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua