• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Краса колективу. Рецепти відновлення від "Брокард-Україна"

У "Брокард-Україна" запевняють, що основною цінністю компанії є люди. Цей принцип трансформувався у дії, побудову внутрішніх процесів та підходи до роботи. Під час війни це допомогло зберегти команду і навіть врятувати життя

Реклама на dsnews.ua

Втрати і феномен червоної помади

Руйнівна війна проти нашої країни вдарила й по бізнесу: фізична втрата магазинів та товару, порушення логістичних процесів протягом кількох місяців, неможливість працювати через відсутність електроенергії, повітряні тривоги. До 24 лютого 2022 року у компанії було 97 магазинів у 26 містах України. Зараз працює 63 магазини BROCARD у 20 містах. У планах відновити роботу ще декількох магазинів протягом року.

Дослідження показують, що рівень доходів у 40% українців зменшився, а серед тих, хто мав роботу до війни, 33% сьогодні не працюють. Розуміючи складну ситуацію на ринку праці, у "Брокард-Україна" намагалися максимально зберегти колектив, навіть за умов, коли магазини та склад кілька місяців поспіль були зачинені. Але, на жаль, штат все-таки скоротився. Певний відсоток співробітників виїхав за кордон і не повернувся (у компанії працюють переважно жінки). Хтось пішов через закриття магазинів, хоча компанія за можливості пропонувала переведення на нове місце.

Утім, життя триває, і люди навіть під час війни йдуть до магазинів мережі за улюбленими парфумами, за кремом під очі, за новою помадою… Йдуть за емоціями — той самий "феномен червоної помади". Тож BROCARD продовжує працювати та підтримувати емоційний стан клієнтів, допомагати ЗСУ і благодійним фондам (на сьогодні вже перераховано 68 млн грн), сплачувати податки на великі суми (за 2022 рік — 673 млн грн) і, звичайно, піклуватися про своїх співробітників.

Колектив магазину в Кривому Розі
Колектив магазину в Кривому Розі

Реалії війни

Перші дні після початку повномасштабного вторгнення всі магазини були зачинені. Проте за першої ж нагоди компанія почала відкривати їх — там, де це було можливо з міркувань безпеки. Повернення до роботи було вкрай важливим для працівників, бо приносило відчуття нормальності життя, давало змогу повернутися до рідних колективів, спілкуватися із клієнтами, які за цей час скучили — і за процесом покупки емоційних речей, і за спілкуванням із консультантами "як раніше".

Реклама на dsnews.ua

Коли стало можливим поступово відкривати магазини, основними викликами стало налагодження процесів, приведення до ладу приміщень, формування нових команд в магазинах, бо частина співробітників змінила місце проживання. Вкрай важко було восени та взимку за відсутності світла під час постійних блекаутів. Варто уявити процес вибору відтінку помади чи тонального засобу у світлі ліхтарика! Але співробітники магазинів навчилися працювати за цих умов. Вони так організували процес, що все необхідне – парфуми, крем та іншу продукцію — зносили в одне місце, до клієнта та джерела світла. Коли не було електрики, консультанти вручну відкривали та закривали ролети, вручну виписували квитанції, а потім переносили дані в програму.

Робота під час блекауту
Робота під час блекауту

А от за повітряних тривог продажі завжди зупиняються. Бо в цьому аспекті правила компанії безкомпромісно жорсткі: персонал має негайно залишити магазин. Такий підхід вже врятував життя працівників і потенційних клієнтів. Директор магазину у торговому центрі "Амстор" у Кременчузі, в який влучила російська ракета у червні 2022 року, після сигналу повітряної тривоги вивела персонал з ТРЦ за кілька хвилин до смертельного удару.

Кілька місяців тому компанія відновила роботу власного навчального центру, де працівники постійно підвищують рівень знань, кваліфікацію й обізнаність. До повномасштабного вторгнення кожен продавець-консультант щомісяця проходив мінімум два-три тренінги. Тепер компанія повертається до такого графіку навчання, поки що, звичайно, онлайн.

Наразі 20 співробітників холдингу захищають країну у лавах ЗСУ та ТрО. Компанія підтримує їх не лише морально. Усі вони отримують зарплату в повному обсязі, а численні збори на амуніцію, техніку, лікування та реабілітацію — регулярна практика в компанії.

Свої стоять за своїх: це і про розселення та всіляку підтримку переселенців до більш безпечних регіонів країни у перші місяці війни. Колеги приймали колег, їхніх родичів та друзів — навіть лишаючи їм власні домівки.

Пункт незламності в офісі
Пункт незламності в офісі

У всіх співробітників офісу ще з часів карантину була сформована навичка працювати віддалено. Тому віддалена робота і за часів війни не викликала жодних труднощів. З партнерами перейшли на електронний підпис документів. Наради проводили онлайн, з будь-якої точки України чи навіть поза її межами. Цієї зими в центральному офісі у Києві відкрився корпоративний пункт незламності — автономний коворкінг із розетками та швидкісним інтернет-каналом. Енергетичну незалежність оцінили і співробітники, які постійно працювали в офісі і до цього страждали через постійні відключення світла (наприклад, бухгалтери), і ті, хто останнім часом працював віддалено, але став приїздити до офісу, щоб не відчувати наслідків відключення світла. Працювати там можна як із стаціонарних робочих місць, підключених до віртуальної машини — із доступом до власного облікового запису та, відповідно, всіх даних, так і зі своїми або корпоративними ноутбуками чи планшетами.

У "Брокард-Україна" вірять, що з перемогою над загарбниками повернуться додому українські мігранти, відкриються нові магазини. Бо краса має відновлювальну силу, а сила нам знадобиться, аби скоріше відбудувати Україну.

    Реклама на dsnews.ua