• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Надія Омельченко: Ми ніколи не зупиняємося і просто зараз розробляємо унікальні технологічні продукти

Керівник компанії "ІТ-Інтегратор" про захист даних під час війни, забезпечення зв´язком армії та напрями розвитку технологій

Надія Омельченко
Надія Омельченко
Реклама на dsnews.ua

— Надіє, компанія "ІТ-Інтегратор" багато років є найбільшим системним інтегратором в Україні. Чи змінився ваш ринок та позиція на ньому компанії після 24 лютого 2022 року?

 Наша позиція не змінилася. Зараз, коли вже підведені офіційні підсумки нашої діяльності за 2022 р., ми можемо сказати, що ми не втратили наші обсяги в гривневому еквіваленті. Це — результат відданої та напруженої роботи всієї нашої команди, а також деяких стратегічних рішень, які ми запровадили ще наприкінці 2021 р., оцінюючи ризик початку широкомасштабної війни, як такий, що має найбільшу ймовірність.

Ми також горді тим, що допомогли більшості наших клієнтів з державного та приватного сектору, зберегти та надійно захистити свої інформаційні активи в умовах війни та кібервійни, яку ми зокрема як фахівці з кібербезпеки спостерігаємо вже кілька років в Україні та світі.

— Розкажіть, будь ласка, про ваші волонтерські проєкти.

 З перших днів війни у 2022 р. наша команда активно включилася в допомогу підрозділам ТРО, ЗСУ, ДСНС та фронтовим волонтерам. Ми релокували наш головний офіс до Львова, приєдналися до Львівського ІТ-кластеру та налаштували нашу логістику на доставку товарів подвійного призначення, оскільки майже все, що потребували на той момент наші захисники, законодавчо було дуже зарегульовано. Працювали як волонтери, розвантажували та фасували гуманітарні вантажі, допомагали ВПО, також переорієнтували діяльність нашого благодійного фонду "Фонд освітніх ініціатив" на фандрейзинг та постачання допомоги військовим і постраждалим від війни українцям. Серед зовсім незвичної для нас діяльності — допомагали та продовжуємо зараз допомагати кормом притулкам для тварин, нещодавно передали велику партії харчування для службових собак наших захисників.

Якщо перераховувати докладно, то за нашою допомогою на фронт були доставлені автомобілі, захищена техніка, мережеве обладнання, засоби зв’язку, плавзасоби, оптика, дрони, спорядження та захист, термоковдри, тепловізори, медикаменти, харчування та побутові речі для бійців. Також передали велику партію спорядження та тепловізор для ДСНС у Чернігівській області. Одним з найбільших наших проєктів з допомоги фронту став збір та поставка військовим БПЛА "Лелека" восени 2022 р., успішно проведені нашим фондом. Опікуємося також дітками-переселенцями з окупованих та прифронтових територій, продовжуємо підтримувати освітян, культурні та великі державні гуманітарні проєкти.

— Ви неодноразово казали раніше, що основою такого складного та технологічного бізнесу, як системна інтеграція, завжди є команда. Які зміни відбулися всередині вашої компанії, що забезпечило таку стійкість у відповідь на всі виклики воєнного часу?

Реклама на dsnews.ua

 Так, команда є нашою основною цінністю, і ми багато зусиль вкладаємо в її розвиток та збереження. В перші місяці війни ми, на жаль, втратили наше представництво в Маріуполі. Але, на щастя, не втратили наших співробітників, які там працювали. Всі вони зараз перебувають у безпеці. Також відбулися деякі зміни в форматах роботи — і під час активних бойових дій в регіонах, де знаходяться наші представництва, і зараз — ми надаємо нашим колегам можливість дистанційної роботи, особливо це допомагає зберігати тих співробітників, які з міркувань безпеки виїхали за кордон чи в західні регіони України.

Також ми активно підтримуємо наших колег, які були мобілізовані до лав ЗСУ та ТРО. Серед 23 членів команди, які були мобілізовані, один загиблий та вже двоє демобілізовані та проходять комплекс заходів з реінтеграції від нашого Департаменту по роботі з персоналом.

— Можете назвати напрямки діяльності компанії, що стали особливо актуальними у воєнний час?

 Вони досить прагматичні. Відповідаючи на запит наших клієнтів, державних замовників та військових, у воєнний час ми розробили та активно впроваджуємо нове комплексне рішення для зберігання "золотих копій" інформаційних активів українських підприємств та організацій будь-якого обсягу "Кібербункер", допрацьовуємо та постачаємо засіб для конфіденційного зв’язку відео ІР-телефон "Камертон". "ІТ-Інтегратор" є одним з небагатьох в Україні центрів з ремонту та обслуговування бодікамер Motorola та має платиновий статус партнера Motorola Solutions, а це — надійні та технологічні рації та інші засоби зв’язку для фронту, державних установ, силових підрозділів та служб швидкого реагування в Україні сьогодні. І, звичайно, ми ніколи не зупиняємося на досягнутому, просто зараз працюємо над ще кількома унікальними технологічними продуктами для наших клієнтів в сфері логістики, захищеної техніка, кібербезпеки.

— Як ви плануєте та впроваджуєте ваші КСВ-проєкти? Які з них були найбільш актуальними у 2022 р. та які заплановані на 2023-й?

— Попри війну наша команда активно підтримує та розвиває багато знакових та актуальних ініціатив соціальної відповідальності та не припиняє проєкти підтримки психологічної стійкості та професійного розвитку.

Серед наших найактуальніших КСВ-програм сьогодні — програма реінтеграції ветеранів, наших захисників, що вже повертаються з фронту та мають отримати і в нашій компанії, і в усіх інших компаніях України гідні умови праці та підтримку, що відповідає їх потребам.

Ми можемо сміливо сказати, що "ІТ-Інтегратор" сьогодні стає одним з перших соціально-відповідальних брендів, що офіційно заявляє про корпоративні програми підтримки ветеранів війни в Україні.

Хто є "агентом змін" та "агентом стійкості" в вашій компанії?

 "Агентом змін" є кожен з членів нашої команди, оскільки ми дуже відкриті в менеджменті та дотримуємося більшості сучасних світових практик в наших корпоративних політиках. А "агентами стійкості" під час воєнного періоду я хотіла б відзначити наших стійких ІТ-дівчат, що працюють в наших командах та на практиці доводять, що політика гендерної рівності в корпоративному світі є не тільки світовим трендом, але й секретом стійкості компаній в кризових умовах.

— За оцінками багатьох експертів, ІТ-галузь України останнім часом починає втрачати свої позиції. Як Ви вважаєте, чи вдасться українським ІТ-компаніям подолати цей тренд та які технологічні напрямки будуть актуальними далі, з огляду на воєнний досвід країни.

 На моє глибоке переконання, історія технологічних секторів економіки України тільки починається. Маючи безпрецедентний досвід випробування в бойових умовах, найбільш перспективними векторами розвитку я вважаю military-tech та АІ в military-tech, кібербезпеку для військових та цивільних об’єктів, а також унікальні практики ESG України воєнного часу, які вже входять в підручники з корпоративного управління по всьому світу, і ми, наша компанія та команда, горді бути одним зі зразків стійкості в цьому тектонічному процесі.

    Реклама на dsnews.ua