• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

"Нам тут працювати". Місце сили та єдності колективу Київстар — офіс компанії

Оператор телекомунікацій Київстар має успішний досвід організації роботи тисяч працівників із різних куточків України і світу під час воєнного стану

Повномасштабна війна не захопила Київстар зненацька. Першочергові завдання — убезпечення колективу та безперервне надання послуг — були успішно виконані
Реклама на dsnews.ua

Корпоративні комунікації, відповідальне лідерство, адаптоване під виклики воєнного часу, культура та цінності — те, за допомогою чого вдається організувати роботу на відстані. Однією з ключових ланок в системі корпоративної стійкості, що об’єднала колектив, стали офіси компанії.

Спеціальний антикризовий комітет Київстар завчасно прорахував найбільш ризикові сценарії. Тому повномасштабна війна не захопила роботодавця зненацька. Першочергові завдання після 24 лютого 2022 р. — убезпечення колективу та безперервне надання послуг — були успішно виконані. Компанія не зупинила роботу ні на день. При тому, що в перші тижні війни близько 1700 співробітників з сім’ями залишили свої домівки і змушені були шукати захисту у більш безпечних куточках України та за кордоном. Нині вже більшість людей повернулись додому. З-за кордону все ще працюють біля 300 співробітників.

Офіси компанії: нові значення та сенси

Із перших днів повномасштабного вторгнення офіси телеком оператора стали прихистком для багатьох співробітників та їхніх сімей. У корпоративних приміщеннях облаштували житлові зони, які стали тимчасовим домом для співробітників, що втекли з небезпечних регіонів. Загалом прихистком в семи офісах компанії скористалися понад 1000 співробітників з сім’ями. Особливо популярним став львівський офіс, куди мігрували колеги з різних куточків України. Як правило, люди проводили там близько двох тижнів, поки знаходили тимчасове житло, але дехто затримувався й на два місяці. При цьому робочий процес не припинявся.

Офіси були забезпечені всім необхідним для задоволення перших потреб: спальними місцями, кухнями, душовими кабінами, чаєм і кавою та навіть будками для собак(!), яких не можна тримати в приміщені.

Крім побутового комфорту, компанія подбала й про безпеку. В офісах, наприклад на території паркінгу, були облаштовані укриття з робочими місцями, зонами кросфункціональної співпраці, кава-зонами. Завдяки підключеному Wi-Fi там можна залишатися на зв´язку зі світом, проводити онлайн-зустрічі, продовжувати працювати (всі ми пам’ятаємо повітряні тривоги, які тривали по кілька годин поспіль).

Реклама на dsnews.ua

"Крок за кроком ми облаштовували укриття. Наприклад, у головному офісі це спочатку була невеличка зона на кілька столів, розміщена у паркінгу. Тут навіть машини стояли поряд. Зараз же — це повноцінний робочий простір на сотні робочих місць", — ділиться Наталія Харченко, начальник адміністративного департаменту Київстар.

По-особливому завирувало життя в офісах телеком оператора в часи масових відключень електроенергії. Восени-взимку робочі приміщення компанії, без перебільшення, стали гуманітарними хабами. Тоді відвідуваність столичного офісу зросла в кілька разів — до 700-900 співробітників щодня (без врахування їхніх дітей чи інших членів сімей). Адже там завжди було світло, тепло, інтернет, можливість розігріти їжу і випити гарячого чаю. Дехто зі співробітників брали з собою на роботу дітей, які продовжували навчатись онлайн, а тим часом — підзаряджали гаджети для всієї родини.

Підтримка на всіх рівнях

Варто пам´ятати, що не всі співробітники Київстар перебувають вдома чи в офісах. У компанії цінують самовіддану працю інженерів та монтажників, які виконують завдання у польових умовах, відновлюючи пошкоджене агресором телеком-обладнання. Наприклад, у Чернігові, який минулої весни перебував під інтенсивними обстрілами, співробітники підтримували роботу 10 базових станцій мобільного зв'язку. У проміжках між обстрілами вони доставляли пальне для генераторів і ремонтували уражене обладнання. І таких історій багато. Часто інженери заходять в деокуповані міста відразу після ЗСУ, адже зв'язок — дуже важливий, особливо нині, під час війни.

Ті, хто працюють поблизу небезпечних зон, екіпіровані касками, бронежилетами та всім необхідним, а також мають додаткове страхування та додаткові виплати за роботу в небезпечних умовах. "На час роботи в зонах підвищеного ризику працівники отримують додаткову оплату праці в розмірі 50% окладу", — каже Тетяна Любченко, головний аналітик у сфері професійної зайнятості Київстар.

Війна безпосередньо зачепила колектив — понад 140 київстарівців нині в лавах ЗСУ (їм продовжують виплачувати середньомісячний дохід, який вони отримували до військової служби). А в самій компанії панує дух корпоративного волонтерства. Крім того, що Київстар допомагає армії в рамках КСВ-програм, самі співробітники виступають з ініціативами та реалізовують проекти на користь війська. Люди активно збирають гроші на машини і амуніцію, зокрема, з використанням внутрішніх цифрових майданчиків компанії.

Нового наповнення та значення під час війни набули навчання і психологічна підтримка працівників. "Для навчання співробітників був створений канал "Обізнаний — значить захищений", де опубліковано 15 курсів і вебінарів, 32 пам’ятки "Рятівні поради". Компанія провела масштабний навчальний курс "Воєнний стан", а також офлайн-тренінги з надання першої медичної допомоги у небезпечних ситуаціях. А упродовж останнього року реалізувалися й програми з психоемоційної підтримки співробітників та їхніх сімей", — ділиться Світлана Кончаніна, начальниця департаменту із залучення та розвитку талантів. Всього в 2022 р. надано 650 індивідуальних психологічних консультацій, проведено п´ять мотивуючих програм для співробітників і їхніх сімей та 19 тематичних вебінарів.

Усі розуміють, що країну і бізнес чекає ще один форс-мажорний рік… Але Київстар продовжує розвиватись, оновлюючи концепцію корпоративної культури, роблячи акцент на командній взаємодії та крос-функціональній роботі (коли до виконання проектів залучаються фахівці з різних підрозділів), завершуючи ремонт офісів, який не припинявся навіть після повномасштабного вторгнення. Уже зараз — це сучасні та комфортні приміщення із зонами для роботи в командах та можливістю усамітнитись. Це різноманітні сучасні переговорні кімнати (і на двох, і на 100 осіб), зручні крісла, столи, регульовані за висотою, кава-зони, кухні тощо. Все тому, що в компанії вірять у Перемогу та повернення співробітників з-за кордону, з різних куточків України та, звичайно, з фронту до зручних і затишних офісів та нормального життя.

Із 24 лютого 2022 р. компанія працює під гаслом "Назустріч Перемозі!", а цього року бере за основу ще одне гасло: "Нам тут жити", під яким реалізуватиме проєкти на користь підтримки країни та суспільства. Це стосується всіх сфер роботи компанії, зокрема й роботи з колективом. 

    Реклама на dsnews.ua