• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Поетапна реінтеграція. Як в МХП допомагають колегам-ветеранам

У компанії "МХП" впровадили концепцію реінтеграції ветеранів. У фокусі — економічні та соціальні потреби та психологічна адаптація людей, які пройшли війну

Для кожного працівника, який повертається з фронту, в компанії розробили індивідуальну програму реінтеграції
Реклама на dsnews.ua

Концепцію під назвою "МХП поряд. Програма життєстійкості" розробила велика команда — понад 10 підрозділів. Це керівники, HR-бізнес-партнери, команда охорони праці, юристи, фінансисти, комунікаційники, медичні працівники, психологи. Зараз за цією програмою в компанії працюють із сотнею працівників, які повернулись із фронту.

Вже на початку повномасштабного вторгнення в компанії розуміли, що потрібен план роботи з відважними колегами, які відправилися на службу у Збройні Cили України, Територіальну оборону та добровольчі батальйони. Для кожного працівника, який повертається з фронту, розробили індивідуальну програму реінтеграції. Розраховують, що вона триватиме від 6 місяців до 1,5 року, залежно від потреби кожної людини. В процесі реінтеграції виділили чотири ключові етапи.

Етап №1. Правова допомога. У юридичному відділі колеги-воїни можуть дізнатися відповіді на важливі і термінові питання: як оформити статус ветерана, як правильно подати дані до військової частини, на які пільги вони можуть розраховувати та що для цього потрібно.

Етап №2. Відновлення фізичного та ментального здоров’я. У проєкті передбачено можливість лікування для працівників. За фінансової підтримки МХП, вони можуть поїхати на обстеження до лікарень, реабілітаційного центру чи потрапити у санаторій. Забезпечена й можливість протезування. Для цього є домовленості з профільними закладами та громадськими організаціями.

Одночасно з фізичним оздоровленням, психологи компанії починають працювати з моральним станом працівника. Вони, звісно, проходили додаткове профільне навчання, аби компетентно надавати підтримку. Адже після повернення у цивільне життя у ветеранів постає багато питань з самоідентифікації — що для них є справжньою цінністю в житті, чим вони хочуть надалі займатися.

Коли до процесів долучаються психологи, то у них виникає багатостороння функція:

  • по-перше, робота з ветераном,
  • по-друге, робота і з його родиною,
  • по-третє, підготовка керівника та колективу до повернення колеги в роботу.
Реклама на dsnews.ua

Співробітники, які пройшли війну, мають відчувати підтримку. Їм дуже важливо розуміти, що їхнього повернення чекали і вони можуть почуватися у безпеці.

Етап №3. Повернення до роботи чи рескілінг. Для того, щоб зрозуміти, чи потрібен рескілінг, аналізуються медичні показання і побажання ветерана, аби сформувати оптимальне рішення. У компанії були випадки, коли людина, що прийшла з фронту, більше не хотіла виконувати попередню роботу і розуміла, що їй потрібно змінити сферу. В такому випадку працюють над опануванням нових навичок для зміни спеціалізації в межах компанії або ж над опануванням нової професії. Це особливо актуально, якщо через стан здоров’я більше немає змоги працювати у попередніх умовах і потрібне, наприклад, спеціальне робоче місце (створення таких місць також передбачене програмою).

Етап №4. Соціалізація допомагає ветеранам плавно адаптуватися до цивільного життя після завершення військової служби. Для цього потрібне безпечне середовище серед "своїх". МХП стимулює створення ветеранських спілок для спілкування та відновлення. Також розпочато проєкт "Варто РОБИти своє" у кооперації з Українським ветеранським фондом та Міністерством економіки, щоб стимулювати розвиток ветеранського малого та середнього підприємництва. В рамках програми ветерани та їхні родини можуть отримати гранти на розвиток власного бізнесу.

Подвиг кожного українського військового безцінний, і в МХП чекають на своїх героїв. 

    Реклама на dsnews.ua